Czy zakup budżetowych AWEI G20BLS ma sens? [RECENZJA]

Czy zakup budżetowych AWEI G20BLS ma sens? [RECENZJA]

To nie pierwsze słuchawki AWEI, które trafiły w moje ręce. Niedawno testowałem całkowicie bezprzewodowy model T19, który prezentował się całkiem nieźle, a teraz przyszedł czas na bardziej budżetowy sprzęt. AWEI G20BLS to słuchawki z pałąkiem, które mają przede wszystkim wyróżnić się wyjątkowo długim czasem pracy na jednym ładowaniu oraz świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Czy faktycznie zapewnienia producenta okazały się faktem? Zapraszamy na recenzję!

SPECYFIKACJA AWEI G20BLS

  • Bateria: dwa ogniwa o pojemności 110 mAh każde mające zapewnić do 14 godzin słuchania muzyki lub do 15 godzin rozmów
  • Podwójne przetworniki dynamiczne o średnicy 6 mm
  • Do 5 godzin pracy na jednym ładowaniu, do 125 godzin pracy z wykorzystaniem etui ładującego
  • Port microUSB
  • Bluetooth 4.2
  • Pasmo przenoszenia: 20-22000 Hz
  • Impedancja: 16 Ω
  • Zawartość zestawu: słuchawki, kabel microUSB, instrukcja użytkowania
  • Cena w momencie publikacji recenzji: około 19 dolarów (ok. 80 zł)

Wygląd i jakość wykonania

Nie samymi słuchawkami TWS człowiek żyje. Wprawdzie dla mnie rozwiązanie z pałąkiem jest zdecydowanie mniej wygodne, ale domyślam się, że tego typu sprzęt także ma swoich fanów. AWEI G20BLS są w całości wykonane z tworzywa niezłej jakości. Oczywiście ciężko porównywać jakość wykonania do droższych urządzeń, ale musimy pamiętać o tym, że są to słuchawki za około 80 zł. Bez wątpienia na plus zasługuje płaski kabel, który całkowicie rozwiązuje problem plątającego się przewodu.

Czy zakup budżetowych AWEI G20BLS ma sens? [RECENZJA]

Co więcej same kopułki zostały wyposażone w magnesy. Magnesy te odpowiedzialne są za to, aby słuchawki najzwyczajniej w świecie nie spadły nam z szyi w momencie, gdy ich nie używamy. I tak naprawdę AWEI G20BLS, przynajmniej w kwestii jakości wykonania, niczym szczególnym, przynajmniej w kwestii jakości wykonania, nie mogą nas zaskoczyć.

Czas pracy na jednym ładowaniu robi wrażenie!

Dla wielu użytkowników w słuchawkach bezprzewodowych bardzo ważną kwestią jest czas pracy na jednym ładowaniu. I bez wątpienia AWEI G20BLS powinny w tej kwestii sprostać większości oczekiwań. Przy słuchaniu muzyki na poziomie głośności wynoszącym około 50% maksymalnego słuchawki te były w stanie pracować przez jakieś 13-14 godzin, a co za tym idzie wynik ten pokrywa się z zapewnieniami producenta. Tak długi czas pracy sprawił, że urządzenie to ładowałem raz w tygodniu i tak naprawdę nie musiałem się martwić tym, że słuchawki rozładują się w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety, obecność portu microUSB oraz brak jakiegokolwiek szybkiego ładowania sprawia, że ładowania trwa jakieś 2,5 godziny.

Codzienność z AWEI G20BLS

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie określić mi grupę docelową AWEI G20BLS, ale wydaje mi się, że słuchawki te mogą przypaść do gustu tym wszystkim osobom, które potrzebują najzwyczajniej w świecie wyjątkowo długiego czasu pracy na jednym ładowaniu. Obecność pałąka sprawia, że wygoda jest zdecydowanie mniejsza niż w słuchawkach TWS. Jednocześnie przekłada się to bezpośrednio na wzrost wagi, a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie zapomnieć, że mamy urządzenie to w uszach. Niemniej jednak pałąk jest na tyle dobrze wyważony, że pewnie trzyma się na szyi nawet podczas biegania, jazdy na rowerze czy innej aktywności fizycznej.

Czy zakup budżetowych AWEI G20BLS ma sens? [RECENZJA]

Na jednym z przewodów znajdziemy niewielki panel wyposażony w trzy fizyczne przyciski. Pozwalają one na odbieranie oraz kończenie połączeń, a także na włączenie lub wyłączenie muzyki, zmianę głośności oraz przełączanie się pomiędzy utworami. W AWEI G20BLS występują także dość spore opóźnienia pomiędzy dźwiękiem a obrazem, a to oznacza, że oglądanie filmów czy seriali nie jest tak wygodne, jak w przypadku słuchawek wyposażonych w tradycyjny przewód.

Czy zakup budżetowych AWEI G20BLS ma sens? [RECENZJA]

Jakość dźwięku

Kupując słuchawki bezprzewodowe za około 80 zł najczęściej nie możemy oczekiwać tego, że zaoferują one fenomenalną jakość dźwięku. I dokładnie tak jest w przypadku AWEI G20BLS. Sprzęt ten gra praktycznie tak samo jak testowane wcześniej AWEI T19. Tym samym możemy mówić o sporej ilości basu, który dość mocno zalewa pozostałe pasma. Jeśli zatem chcemy usłyszeć konkretne instrumenty czy lubimy usłyszeć każdy szczegół wokalu zdecydowanie powinniśmy zwrócić swój wzrok w stronę innego sprzętu. Dźwięk jest dość mocno rozrywkowy, a scena niewielka, ale jednocześnie nie przytłaczająca. Czy muzyka odtwarzana z wykorzystaniem AWEI G20BLS może się podobać? Myślę, że tak, ale tylko wtedy, gdy nie zwracamy zbyt dużej uwagi na jej jakość.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!