Czym żyli Polacy w 2021 roku? Google chwali się zebranymi danymi

google
(fot. Caio z Pexels)

Grudzień to czas podsumowań minionego roku. Swoje opublikował również Google i poinformował nas czym żyli Polacy w 2021 roku.

Oto najczęstsze wyszukiwania Polaków w Google

2021 był już drugim rokiem pandemii i dał nam naprawdę sporo emocji. Ale co dokładnie ciekawiło Polaków? Pierwsza dziesiątka wygląda całkiem znajomo. Na pierwszym miejscu znalazło się Euro 2020, a następnym hasłem był Krzysztof Krawczyk. Na podium zobaczymy jeszcze Pacjent gov. Pierwszą dziesiątkę zamyka zwrot Lody Ekipy.

google

A o czym dyskutowano? Tutaj też tematy należą do tych najpopularniejszych. Najczęściej wyszukiwanym tematem był Spis powszechny. Na liście znajdziemy chociażby Awarię Facebooka oraz Granicę polsko-białoruską, a pierwszą dziesiątkę zamyka Podatek cukrowy. Jak widzimy, część tematów dotyczy problemów globalnych, jednak Polacy chętnie interesują się też sprawami lokalnymi.

google

Google wyróżnił jeszcze kilka kategorii. Jasno z nich wynika, że Polacy chętnie sprawdzają co oznaczają przeróżne często powtarzane terminy, ale też chcą zaznajomić się z aktualną sytuacją geopolityczną. Polacy też chętnie uczą się gotować – najczęściej szukano przepisu na pączki oraz na białą kiełbasę. W poszukiwaniach tekstów piosenek to jednak rodzime utwory zyskały największą popularność.

Wyniki Google możemy uznać za niezwykle dokładne. Wynika to z tego faktu, że Google jest u nas zdecydowanie najpopularniejszą wyszukiwarką i konkurencji daleko do chociaż ugryzienia tego tortu. Powodów tego jest wiele, jednak to właśnie Google działa najlepiej w języku polskim i najwygodniej prezentuje wyszukane dane. Inne wyszukiwarki niestety nie są aż tak dobre.

Źródło: Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!