Dalszy rozwój Chrome OS: powstanie Chromebook z dwoma ekranami

Chrome OS

Chromebooki to dosyć specyficzne laptopy, bowiem większość z nich jest bardzo do siebie podobna i niemalże wszystkie działają świetnie. To jednak nie oznacza, że Chrome OS nie jest na tyle dojrzały aby pozwolić sobie na eksperymenty. Jak się okazuje, producenci pracują nad Chromebookiem, który będzie miał dwa ekrany.

Chromebook i dwa ekrany

Chrome OS ma wbudowaną obsługę wielu ekranów. Oczywiście mowa tutaj o podłączeniu zewnętrznego monitora do laptopa poprzez HDMI lub USB-C. Inaczej sytuacja wygląda z notebookami, które mają dwa ekrany. Fakt, nadal jest to nisza, jednak coraz częściej takie kombo widzimy wśród laptopów z Windowsem, a nawet do tej grupy zaliczyć możemy MacBooki z TouchBarem.

Warto przeczytać: Moja przygoda z Chrome OS (CloudReady) – jest świetnie, ale ten jeden ogromny minus

Jak się okazuje, w kodzie źródłowym systemu znaleziono odniesienia do urządzenia o nazwie Palkia. Z tego co nam wiadomo, ma to być laptop wyposażony w dwa ekrany dotykowe, gdzie jeden z nich znajduje się w standardowym dla notebooka miejscu, a drugi – w podstawie. Opis jasno wskazuje, że może to być laptop przypominający ZenBook Pro Duo od Asusa.

Czy nowy Chromebook na tysiąc złotych ma sens? Sprawdźcie:

Z Chrome OS korzystałem na trzech różnych urządzeniach – na Chromebooku premium, na budżetowym Chromebooku oraz na chińskim laptopie z zainstalowanym CloudReady. Na wszystkich tych sprzętach system działał niezwykle szybko i stabilnie, jednakże natychmiastowo zacząłem narzekać na brak wielu ważnych aplikacji. Co prawda, możemy uruchamiać programy z Linuxa, jednak działają one o wiele gorzej niż powinny.

Korzystacie z Chrome OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!