Debian 11 zaktualizowany do wersji 7. Co wprowadzono?

debian

Co prawda, oczekujemy już publikacji Debiana 12, jednak aktualnie najnowsza wersja, Debian 11, nie traci na znaczeniu. I jak się okazuje, ten system doczekał się kolejnego point release.

Debian 11.7 wydany

Nie tak dawno informowaliśmy Was o dacie publikacji Debiana 12. O tym, dlaczego jest to tak ważna dystrybucja mówiliśmy właśnie w tamtym artykule. To właśnie na Debianie bazuje wiele innych dystrybucji, ale też on sam jest wykorzystywany jako baza na wielu różnych serwerach – od domowych, do profesjonalnych. Sam korzystam z Debiana i sobie chwalę.

Lekko się zdziwiłem, kiedy to zajrzałem do aktualizacji w moim Debianie. Otóż zamiast spodziewanego braku (Debian rzadko dostaje aktualizacje), zobaczyłem długą listę. No i jak się okazuje, właśnie został wydany Debian 11.7, czyli już siódme wydanie wewnętrzne niezwykle stabilnej dystrybucji Linuksa.

Debian 11
Debian 11

Debian 11.7 pojawił się 4,5 miesiąca po wydaniu Debiana 11.6. Aktualizacja zawiera wszelkie poprawki zabezpieczeń i inne naprawy błędów. Mowa tu aż o 102 poprawkach w 92 pakietach, w tym w apache2, avahi, crun, containerd czy w glibc.

Debian 11 pojawił się w sierpniu 2021 roku i ma być wspierany przez 5 lat. To oznacza, że możemy z niego w pełni bezpiecznie korzystać do połowy 2026 roku. Wtedy dobrym będzie wykonać aktualizację. W momencie końca wsparcia tej edycji prawdopodobnie dostępny będzie Debian 13.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!