Debiutuje Maxcom FW54 Iron. Tani smartwatch polskiej firmy

Maxcom FW54 Iron
Maxcom FW54 Iron (fot. Maxcom)

Na polskim rynku właśnie zadebiutował kolejny smartwatch. Jest to wytrzymały Maxcom FW54 Iron. Co oferuje i ile kosztuje?

Maxcom FW54 Iron oficjalnie

Właśnie zadebiutował nowy zegarek polskiego producenta i dystrybutora Maxcom. Mowa tu o modelu FW54 Iron i cechuje się on przede wszystkim wytrzymałą obudową oraz niską ceną. Koperta zegarka wykonana została ze stali cynkowej, a ekran został zabezpieczony szafirowym szkłem, które jest odporne na zarysowania.

Szkło chroni ekran 1,32″ o rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Niestety, mowa tu o wyświetlaczu wykonanym w technologi TFT. Aż szkoda, że nie jest to OLED. Smartwatch może pochwalić się certyfikatem IP68, a jego obudowa mierzy sobie 53 x 45,9 x 10,5 mm. Waga zegarka to natomiast 57 g. Całość zasila ogniwo o pojemności 330 mAh, która zapewnia do 30 dni czuwania i do 15 dni codziennego użytkowania.

Maxcom FW54 Iron
Maxcom FW54 Iron (fot. Maxcom)

Jak się spodziewacie, Maxcom FW54 Iron oferuje wiele funkcji mierzących stan zdrowia. Mowa tu o monitorowaniu pracy serca, ciśnienia i saturacji krwi czy jakość snu. Nie zabrakło też funkcji do mierzenia wykonywanych sportów. Zegarek współpracuje z dedykowaną aplikacją mobilną GloryFit.

Zegarek trafił do sklepów w kolorze czarnym. Jego sugerowana cena to 279 złotych. Ze względu na formę, sprzęt może być dobrym zamiennikiem dla tradycyjnych opasek sportowych. Według mnie jest tu jeden znaczący problem, a jest to właśnie technologia wykonania ekranu.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!