Debiutuje Zorin OS 15.1 z ulepszonym Zorin Connect

Debiutuje Zorin OS 15.1 z ulepszonym Zorin Connect
Zorin OS

Zorin OS w wersji 15. to nowoczesny system typu Linux, który zadebiutował około pół roku temu. Teraz deweloperzy chwalą się aktualizacją do odsłony 15.1, która wnosi między innymi ulepszenia do Zorin Connect oraz GameMode.

Zorin OS 15.1 już jest!

Zorin Group pochwaliło się, że od momentu publikacji Zorin OS 15 system pobrano ponad 550 tysięcy razy, a aż 65% pobrań dokonano z komputerów z systemami MacOS oraz Windows. Można więc uznać, że spora część tej grupy to nowi użytkownicy Zorin OS. Natomiast teraz deweloperzy wydali łatkę do wersji 15.1, która wnosi całkiem sporo nowości.

Warto przeczytać: Zorin OS 15 Lite: taka powinna być lekka dystrybucja Linuxa na słabsze komputery

Przede wszystkim ulepszono narzędzie Zorin Connect. Od teraz można sterować kursorem komputera za pomocą telefonu – choć w innej formie niż dotychczas. Otóż poruszanie kursorem odbywa się dzięki ruszaniu smartfonem. Zasadę działania tego systemu ładnie pokazuje poniższe nagranie.

Ponadto dodano specjalny tryb, który nazywa się GameMode. Można porównać go do trybu gamingowego, który gości na smartfonach z logo Xiaomi. W skrócie: GameMode zwiększa możliwości procesora i karty graficznej, aby gry działały płynniej i szybciej. Warto również wspomnieć o zaktualizowaniu LibreOffice do wersji 6.3, możliwości ustawienia własnego harmonogramu uruchamiania trybu nocnego oraz uaktualnienia jądra Linuxa do wersji 5.0. Ostatnią ciekawą nowością jest zaimplementowanie Sans Forgetica. Jest to specjalna czcionka, w której znaki są niekompletne (to znaczy mają pewne wycięcia), co ma ułatwić zapamiętywanie czytanego tekstu.

Debiutuje Zorin OS 15.1 z ulepszonym Zorin Connect

Zorin OS 15.1 jest już dostępny we wszystkich wersjach – Ultimate, Core oraz Lite. Oczywiście jest to darmowy system operacyjny, a więc każdy może go pobrać i zainstalować bez ponoszenia żadnych kosztów.

Co myślicie o Zorin OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!