Na Discordzie dostępna jest już integracja z YouTube oraz nowy plan subskrypcji Nitro Basic

Na Discordzie dostępna jest już integracja z YouTube oraz nowy plan subskrypcji Nitro Basic
Źródło: Discord

Nowe funkcje zebrano pod nazwą Activities, która odnosi się do wspólnego spędzania czasu przez użytkowników Discorda.

Activities

Activities to nowe usługi, nad którymi pracowano od prawie roku. Zbiegło się to z decyzją Google, która poskutkowała wyłączeniem bardzo popularnych botów YouTube na Discordzie. Teraz część z tych funkcji powróci, w nieco odmienionej formie. Pierwszą z nich jest YouTube Watch Together, która skierowana będzie dla użytkowników, którzy chętnie oglądają filmiki z tej platformy wraz ze znajomymi.

Główną zaletą będzie możliwość synchronizacji oglądania, co pozwoli na wyświetlanie treści w tej samej chwili u kilku użytkowników. Wszystko odbywać się będzie za pomocą czatów głosowych, co pozwoli również na dzielenie się wrażeniami w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, na czatach będzie można tworzyć własne playlisty filmików do odtworzenia z grupą znajomych.

Nitro Basic

Aby uruchomić nowe funkcje, należy kliknąć przycisk rakiety, który znajduje się na czacie. Nie wszyscy jeszcze mają dostęp do Activities, ale zapewne w ciągu najbliższych kilku godzin się to zmieni. Rakieta stała się zatem przyciskiem funkcji Activities, które nie tylko pozwolą na korzystanie z YouTube Watch Together, ale także na skorzystanie z nowych gier. Każdy z użytkowników dostanie dostęp do gry Putt Party, ale żeby uruchomić np. szachy, czy Pokera, potrzebna będzie subskrypcja Discord Nitro.

Na Discordzie dostępna jest już integracja z YouTube oraz nowy plan subskrypcji Nitro Basic
Źródło: Discord

Wraz z funkcjami Activities pojawiła się nowa propozycja jej wykupienia. Od teraz Nitro Basic, będzie kosztować jedynie 2,99 dolary miesięcznie. Pozwoli to na granie we wspomniane przed chwilą gry, a także korzystanie z customowych emoji, a także na wysyłanie plików ważących do 50 MB. Nitro Basic pojawi się w oficjalnej ofercie Discorda już 20 października.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!