Discord na Xbox jest już dostępny dla wybranych użytkowników

Discord

Testy czatu głosowego idą lepiej niż można było przypuszczać, dlatego zostają rozszerzone na kolejne grupy użytkowników.

Bez zaproszenia

Zaledwie tydzień temu ogłoszono, że Discord pojawi się na konsolach Xbox, a już widać pierwsze tego efekty. O całej sprawie pisaliśmy TUTAJ. Początkowo testy przeznaczone były wyłącznie dla użytkowników Xbox insider, którzy otrzymali specjalne zaproszenie do testów. Od dzisiaj może dołączyć do nich każdy członek Xbox Insider i nie potrzebuje do tego żadnego zaproszenia. Wygląda zatem na to, że testy wypadły pomyślnie i niewiele trzeba poprawiać w integracji konsoli z Discordem.

Discord na Xbox jest już dostępny dla wybranych użytkowników
Źródło: Tom Warren / The Verge

Pomyślne testy

Discord na Xboxie będzie działał w całkiem prosty sposób. W pierwszej kolejności połączy nasze konto Xbox z tym na Discordzie, a następnie, poprzez aplikację mobilną, łączy się z czatem i przesyła go do konsoli za sprawą aplikacji Xbox. Tak szybkie rozszerzenie testów może wskazywać, że to, co do tej pory wiedzieliśmy o Discordzie na Xboxie może trafić do wszystkich użytkowników w praktycznie niezmienionej formie. Niestety, nadal nie wiadomo, kiedy miałoby to nastąpić.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!