Discord otwiera się na szkoły i uniwersytety. Dodano specjalną funkcję

Discord

Discord jak najlepiej chce wykorzystać okres pandemii. Wszak to właśnie na tę platformę zdecydowało się wiele szkół i firm – głównie za sprawą dużych możliwości w darmowym pakiecie. Jak się jednak okazuje, Discord zamierza wejść w pewnego rodzaju partnerstwo z placówkami oświaty.

Discord dla szkół i uczelni

Discord już od 2020 roku chętnie był wykorzystywany do kontaktu między uczniami i nauczycielami. Sam na swojej uczelni korzystałem z Discorda na kilku przedmiotach jeszcze zanim Politechnika wprowadziła odpowiednie standardy. Discord po prostu dawał radę i był (a raczej jest) dobrym wyborem, bowiem jest zarówno popularny, jak i w pełni funkcjonalny w darmowej wersji.

Discord Student Hub to nowa funkcja komunikatora, która ułatwia uczniom i studentom w kontakcie. Wystarczy, że poda się swojego maila w domenie .edu i dołączymy do odpowiednich grup. Warto dodać, serwery oświatowe nie są stricte związane z uczelniami i szkołami oraz – co równie ważne – nie są przez nie zarządzane. Serwery są raczej utrzymywane przez uczniów/studentów dla uczniów/studentów. Discord Student Hub ma jednak ułatwić weryfikację i dołączenie osób do odpowiednich grup. Co ważne, adres e-mail w domenie edu nie jest upubliczniony i inni nie mogą go zobaczyć.

Discord
Discord Student Hub również w Polsce

Póki co, funkcja jest na wczesnym etapie rozwoju i jest dostępna tylko dla garstki użytkowników. Tak się złożyło, że również i ja dostałem do niej dostęp. Jak na ten moment, w ten sposób z Discorda korzysta kilka szkół w Australii. Docelowo jednak funkcja ma być dostępna w wielu krajach – również w Polsce.

Źródło: Discord, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!