Discord na konsolach Xbox jest już “za rogiem”!

Xbox Series S
Xbox Series S

Po wielu miesiącach czekania nareszcie możemy dostrzec pierwsze konsekwencje współpracy Xboxa i Discorda.

Już niedługo uruchomicie komunikator Discord na konsoli Xbox

Discord to komunikator internetowy, który początkowo był skierowany do graczy i nadal wśród nich jest szczególnie ważny. A co kojarzy nam się z gamingiem? A no właśnie konsole. Niestety, te coś mają nie po drodze z tego typu komunikatorami. To się jednak zmienia. Najpierw Discord wylądował na konsolach PlayStation, a teraz czas na Xboxa.

Na oficjalnym koncie Discorda na Twitterze oficjalnie potwierdzono, że komunikator pojawi się na konsolach Xbox. Pozwoli to na komunikację międzyplatformową między graczami i nie tylko. Aktualnie aplikacja znajduje się w programie Xbox Insiders, jednak już niedługo powinna być dostępna dla każdego.

No a jak skorzystać z rozmów głosowych na konsoli Xbox? To akurat proste. Można wykorzystać typowe słuchawki Jack 3,5 mm, które wpinamy do portu w kontrolerze lub z wykorzystaniem oficjalnych słuchawek bezprzewodowych Microsoftu. Discord na Xboxie będzie świetnym sposobem na komunikację między graczami i to kompletnie niezależną od danej gry. To po prostu dużo ułatwi. Poniższy filmy jasno pokazuje jak, póki co, funkcja działa.

Źródło: Discord

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!