Discord nie dogadał się z Microsoftem, ale zrobił to z Sony

Discord

Jeszcze jakiś czas temu informowaliśmy, że Microsoft próbował przejąć Discorda. Niestety, amerykańskiego gigantowi to się nie udało. Za to z Discordem dogadało się Sony.

Jakiś czas temu wyciekły informacje mówiące, że Microsoft próbuje przejąć Discorda. Podobno rozmowy były już na końcowym etapie, jednak Discord się wycofał. Ale to nie oznacza, że Discord nie szuka żadnych współprac! Swoją okazję wykorzystał japoński gigant.

Discord dogadał się z Sony

Prezes PlayStation Jim Ryan właśnie poinformował o współpracy z Discordem. Platforma ma pomóc połączyć ze sobą i dać możliwość nawiązać przyjaźnie graczom z całego świata.

Nasze zespoły już ciężko pracują, łącząc Discord z mediami społecznościowymi i grami znajdującymi się w PlayStation Network. Chcemy sprawić, aby Discord w powiązaniu z PlayStation był dostępny na konsolach i urządzeniach mobilnych od początku przyszłego roku, co umożliwi społecznościom na spędzanie czasu, zabawę i łatwiejszą komunikację podczas wspólnego grania.

Jak wiemy, Discord od początku celował w rynek graczy umożliwiając im wygodną komunikację na wielu platformach, a sami twórcy komunikatora bardzo lubią gry wideo. To też pchnęło Sony do inwestycji właśnie w tę usługę. Współpraca ta ma zaoferować społeczności PlayStation wiele dodatków i korzyści.

Korzystacie z Discorda? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!