Microsoft jednak NIE kupi Discorda. Przynajmniej na razie

Discord

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja mówiąca o tym, że Microsoft jest zainteresowany kupnem platformy Discord. Mało tego, przedsięwzięcie miały być już na dosyć końcowym etapie. Jak się jednak okazuje, Discord pozostanie niezależny.

Discord początkowo powstał jako komunikator idealny dla graczy. Muszę przyznać, że udało mu się ten rynek zdobyć, bowiem coraz rzadziej spotykam się z tym, aby gracze korzystali z czegokolwiek konkurencyjnego. Ludzie jednak odkryli, że Discord jest świetny nie tylko dla fanów gier, ale również dla każdej innej grupy, która chce się wymieniać wiadomościami – zarówno tekstowymi, jak i głosowymi. Przez to Discord zmienił swój target z graczy, na właśnie przeróżne społeczności. Ba! Nawet nasza redakcja ROOTBLOG-a korzysta z Discorda jako platformy do kontaktu – jako zamiennik Slacka.

Discord pozostanie niezależny – przynajmniej na razie

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Microsoft jest zainteresowany przejęciem Discorda. Co ciekawe, to samo chciało zrobić kilka innych firm, chociażby Epic Games czy Amazon. Koszt zakupu miał wynosić ponad 10 miliardów, czyli nie oszukujmy się – całkiem sporo. Discord jednak odrzucił ofertę.

Jak mówią przecieki, Discord finalnie odrzucił ofertę Microsoftu. Podobno obydwie firmy nadal są otwarte na rozmowy, ale Discord pozostanie niezależny – przynajmniej na jakiś czas. Z pewnością ucieszy to fanów tego komunikatora, bowiem nie wszyscy byli zadowoleni z plotek informujących o tym przejęciu.

Korzystacie z Discorda? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Reuters

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!