Disney+: koniec współdzielenia kont, a do tego będzie drożej

disney Plus

Disney+, obok Netfliksa, wydaje się być jedną z najlepiej wyposażonych usług VOD. Jak się okazuje, podobnie jak konkurent, chce wprowadzić niekorzystną dla użytkowników zasadę blokującą współdzielenie kont.

Disney+ jak Netflix, zablokuje współdzielenie kont

Jak wynika z najnowszych informacji, Disney+ chce ograniczyć opcję współdzielenia kont. Po wejściu nowych zasad, z tego samego konta będą mogły korzystać osoby mieszkające pod tym samym adresem gospodarstwa domowego. Czyli całkiem podobnie jak w Netflix. Nowe zasady wejdą w przyszłym roku.

To jednak nie koniec zmian. Otóż jeszcze w listopadzie do kilku krajów europejskich (nie wiemy do których) oraz Kanady trafi specjalna subskrypcja, która w ramach niższej ceny będzie zawierała reklamy (tak, płatna subskrypcja z reklamami…). Taka przyjemność ma kosztować 5,99 EUR, co daje około 26 złotych. Ten plan już istnieje w USA i podobno cieszy się sporym sukcesem sprzedażowym.

Ale dalej to nie jest koniec zmian. Otóż w sieci pojawił się też nowy cennik Disney+. Jak wynika z tabeli, cena subskrypcji w Polsce wzrośnie z 28,99 PLN do 37,99 PLN miesięcznie (a w rozliczeniu rocznym: zamiast 289,90 będzie to 379,90 zł). Jak widać, w przyszłych zmianach nie ma żadnej pozycji, która byłaby pozytywna dla użytkowników.

Nowy cennik Disney+ (fot. Wirtualnie Media)
Nowy cennik Disney+ (fot. Wirtualnie Media)

Cóż, przyszłe zmiany to jasny zwiastun tego, że Disney+ chce zarabiać jeszcze więcej. Dla mnie to jest sygnał mówiący, że to czas zrezygnować i z tej subskrypcji.

Źródło: android.com.pl, Wirtualne Media

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!