Disney+ wystartuje w Europie szybciej niż planowano. O Polsce wciąż cisza

Disney+ wystartuje w Europie szybciej niż planowano. O Polsce wciąż cisza

Disney+ jest usługą abonamentową, która pozwala nam oglądać ogrom filmów czy bajek stworzonych właśnie przez Disney. Usługa ta miała zadebiutować na Starym Kontynencie 31 marca tego roku, ale teraz ogłoszono, że stanie się to szybciej niż planowano! Czy mamy na co czekać?

Disney+ nie dla Polski

Usługa abonamentowa jaką jest Disney+ zadebiutowała w pierwszej kolejności w USA i Kanadzie już w listopadzie 2019 roku. Premiera w Europie została zaplanowana na 31 marca 2020 roku, ale już teraz wiemy, że została ona przełożona na 24 marca. To oznacza, że Disney uporał się ze wszystkimi problemami z umowami o prawach autorskich na Starym Kontynencie. Nie wiemy jednak czy mieszkańcy Europy będą mogli oglądać dokładnie te same bajki czy filmy, które znajdziemy w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

Wiemy natomiast w jakich krajach Starego Kontynentu Disney+ będzie dostępny. Usługa ta zadebiutuje już 24 marca w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii oraz kilku innych krajach, które zostaną dopiero ujawnione. Niestety, możemy być wręcz pewni, że na premierę w Polsce będziemy musieli jeszcze poczekać. Oczywiście zapewne będzie dało się skorzystać z Disney+ poprzez VPN, ale wtedy oglądanie filmów czy bajek będzie możliwe jedynie w języku angielskim lub innym, który jest używany w danym kraju.

Zobacz także: Nowe Google Pixel Buds z certyfikacją Bluetooth SIG. Czego możemy się po nich spodziewać?

Co z ceną? Disney+ w Europie będzie kosztować 6,99 euro miesięcznie (5,99 funta w Wielkiej Brytanii) czyli około 30 zł. Osoby, które zdecydują się wykupić dostęp do usługi na cały rok będą musiały zapłacić 69,99 euro (59,99 funta w Wielkiej Brytanii) czyli około 300 zł. Tym samym wykupienie rocznego abonamentu sprawia, że otrzymujemy dwa miesiące całkowicie za darmo. Czy w przyszłości doczekamy się Disney+ także w naszym kraju? Oczywiście jest taka szansa. Niemniej jednak na tę chwilę nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak długo będziemy musieli na to czekać.

Co myślicie o Disney+? Czekacie na premierę tej usługi w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!