Tesla niebawem doda usługę Disney+ do swoich samochodów!

Tesla Model Y

Tesla nieustannie dba o system w swoich samochodach i co rusz dodaje do niego nowe funkcje. Mamy w nim nie tylko standardowe odtwarzacze muzyki czy serwisy streamingowe, ale również nieco ciekawsze bajery. Są tutaj gry, dostęp do sieci czy serwisy VOD. Ten wpis będzie dotyczył właśnie tego ostatniego, bo firma planuje niebawem dodać kolejną platformę do swoich aut.

Będzie nią Disney+!

Który jest póki co niedostępny w Polsce, ale to tylko taka drobna dygresja. Dowiedzieliśmy się tego z Twittera Elona Muska. Swoją drogą jest to świetna skarbnica newsów o poczynaniach firmy z Kalifornii. Wiele wiadomości o Tesli, którymi się z wami dzielę, pochodzi właśnie stamtąd. Tym razem Elon urządził drobne Q&A i odpowiedział na pytania od ludzi. W końcu padło pytanie o wcześniej wspomnianą platformę.

Elon Musk skwitował to krótkim “Coming soon”. Oznacza to, że użytkownicy Tesli wkrótce dostaną możliwość skorzystania z wyczekiwanej platformy. Będzie ona dostępna w każdym aucie od tej firmy po włączeniu trybu “Tesla Theater”. Jest to specjalna część systemu multimedialnego, przeznaczona do konsumpcji treści wideo, choćby na postoju. Szczerze mówiąc, to fajna sprawa móc obejrzeć podczas przerwy w jeździe odcinek serialu na ekranie większym niż ten w smartfonie. To w połączeniu z dobrym nagłośnieniem może naprawdę umilić czas, przykładowo podczas ładowania auta, które niestety nie trwa najkrócej…

Zobacz też: Tesla Cybertruck w skali 1:2? Tak w skrócie wygląda projekt zapaleńców z Kanady!

Co ciekawe, “Tesla Theater” działa wyłącznie gdy auto stoi, po to by nie rozpraszać kierowcy podczas jazdy. Niestety, użytkownicy tych aut nie będą mogli włączyć dzieciom bajki dostępnej w Disney+, by umilić im podróż. Tak samo wygląda sprawa z grami, ale tu jest jeszcze jedna ciekawa kwestia. Jedna z gier dostępnych w systemie multimedialnym Tesli to prosta gra wyścigowa, w której możemy sterować za pomocą kierownicy i pedałów auta! Możecie to zobaczyć pod tym linkiem.

Tymczasem zapraszam do komentowania! Uważacie, że tak zaawansowany system rozrywki w aucie to coś fajnego, czy jednak to dla was przesada?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!