Disney+ znowu działa na Linuksie!

Disney+ w Linux

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że serwis Disney+ przestał działać na systemach Linux. Na szczęście deweloperzy Disney+ naprawili problem.

Disney+ działa na systemach Linux

Jakiś czas temu komunikowaliśmy, że serwis Disney+ przestał działać na komputerach z systemem Linux. Nie było ważne z jakiej przeglądarki internetowej skorzystamy, bowiem i tak po kliknięciu na wybrany film ten po prostu się nie odtwarzał. Co ciekawe, zmiana User Agenta i przedstawianie się jako na przykład Chrome na Windows 10 załatwiało problem. To jednak było omijanie błędu, a nie jego rozwiązanie.

Szum w sieci zrobił się całkiem spory. Wszak wielu subskrybentów zostało odciętych od usługi, za którą płacą. Oczekiwano więc odpowiedniej naprawy błędu. No i faktycznie się doczekaliśmy.

Disney+ na Ubuntu
Disney+ na Ubuntu

Sprawdziłem to na systemie Fedora Linux 36 z przeglądarką Firefox (z repozytorium Fedory) oraz na Ubuntu 22.04 LTS z przeglądarką Firefox (z repozytorium Flathub) i w obu przypadkach aplikacja działa tak jak powinna. To oznacza, że w końcu nie jesteśmy głupio odcięci od serwisu. Dla ciekawostki dodam, że ten sam problem występował już kiedyś. W 2019 roku również Disney Plus przestał działać na Linuksie i użytkownicy musieli czekać na fix.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!