DJI Air 2S nadchodzi. Pojawiły się rendery i specyfikacja drona

dji air 2
DJI Air 2

Niedawno DJI zaprezentowało pierwszego drona dedykowania lataniu sportowemu z wykorzystaniem gogli, a teraz nadchodzi czas na prezentacje kolejnych wersji dronów rekreacyjnych. W sieci pojawiły się właśnie rendery i specyfikacja DJI Air 2S!

DJI Mavic Air 2S na horyzoncie

DJI Air 2 miał premierę w kwietniu ubiegłego roku, więc najwyższa pora, żeby chiński producent dronów przygotował już coś nowego. I w zasadzie następca tego drona musi być już naprawdę blisko, bo do sieci trafiły właśnie rendery prezentujące wygląd DJI Air 2S, zawartość zestawu oraz częściową specyfikację nowego drona rekreacyjnego.

Nowy dron ma wnieść kilka udoskonaleń względem drugiej generacji Aira. Przede wszystkim pojawić ma się nowa kamera 20 Mpix oraz 10-bitowa głębia kolorów, co przełoży się na możliwość uwiecznienia 10 mld kolorów i jeszcze lepszej jakości nagrania. Dodatkowo dron dostanie baterię o pojemności 3500 mAh (to jest już pewne), a całość będzie ważyła 600 gramów (czyli 30 więcej, niż teraz). DJI Air 2S będzie miał zasięg do 6000 m, a jego prędkość wznoszenia nie zmieni się względem dwójki i będzie wynosiła 4 m/s, podobnie jak prędkość maksymalna 19 m/s.

dji air 2s zestaw
Zestaw DJI Air 2S

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to nie będzie tutaj większych zmian względem poprzednika. Pojawią się ponownie funkcje dla ciekawych nagrań wybranych obiektów, takie jak “Spotlight 2.0” czy “Point of Interest 3.0”, a dodatkowo śledzenie zaznaczenia “ActiveTrack 4.0”. Ponadto DJI Air 2S ma dostać inteligentny tryb HDR, który będzie w locie mieszał ze sobą nagrania, by uzyskać jak najlepszy kontrast bez postprodukcji. Nie zabraknie także możliwości nagrywania panoram lub wykonywania ujęć poklatkowych (hyperlapse).

dji air 2s opakowanie combo
DJI Air 2S w zestawie combo

Decydując się na zakup DJI Mavic Air 2S w zestawie Combo dostaniemy zapasowe śmigła, 2 baterie, kontroler osłonę gimbala, ładowarkę oraz przewody do podłączenia telefonu do kontrolera. Jeśli zaś chodzi o jego cenę, to nie spodziewałbym się, że będzie kosztował mniej niż Air 2, czyli prawie 4800 zł za wersję Combo oraz 3900 zł za wersję standardową. Teraz jednak pozostaje nam poczekać te kilka/kilkanaście dni na oficjalny debiut nowego drona DJI.

Czekacie na premierę DJI Mavic Air 2S?

Źródło: techniknews

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!