DJI Osmo Mobile 3 zaprezentowany. Gimbal dla każdego i na każdą okazję trafia na rynek!

DJI Osmo Mobile 3 zaprezentowany. Gimbal dla każdego i na każdą okazję trafia na rynek!

Firma DJI znana jest przede wszystkim z produkcji dronów. Jednak gimbale tego chińskiego producenta także cieszą się sporą popularnością na całym świecie. Teraz na rynek trafia DJI Osmo Mobile 3 czyli sprzęt stworzony dla wszystkich tych użytkowników, którzy chcą nagrywać niesamowite i płynne filmy przy pomocy swojego smartfona. Przyjrzyjmy mu się bliżej!

DJI Osmo Mobile 3

Największą zmianą w przypadku trzeciej już generacji gimbala jest to, że samo urządzenie jest w pełni składane. Tym samym transport sprzętu będzie zdecydowanie łatwiejszy. Jednocześnie DJI Osmo Mobile 3 jest nieco mniejszy i trochę lżejszy od swoich poprzedników (405 g zamiast 485 g). Wszystko po to aby móc z niego w pełni komfortowo korzystać używając tylko jednej ręki. Producent z Państwa Środka nie zapomniał także o zagwarantowaniu nam dostępu do portów USB C, micro USB czy Lightning w naszym smartfonie. Co za tym idzie podłączenie zasilania lub zewnętrznego mikrofonu nie będzie jakimkolwiek problemem.

DJI deklaruje, że Osmo Mobile 3 na jednym ładowaniu jest w stanie pracować aż przez 15 godzin. Niestety, ale sama bateria jest niewymienna. Co za tym idzie gdy poziom naładowania ogniwa będzie równy zeru będziemy musieli przerwać nagrywanie i poczekać aż ten znowu się naładuje. Oczywiście zmiany zostały wprowadzone nie tylko w wyglądzie, ale także w oprogramowaniu. Pierwszą z nowości jest system gestów pozwalający na zrobienie zdjęcia z dużej odległości. Technologia ActiveTrack 3.0 ma jeszcze lepiej radzić sobie z utrzymaniem śledzonego obiektu w środku kadru oraz wykonywać niesamowite hyperlapsy.

DJI Osmo Mobile 3 zaprezentowany. Gimbal dla każdego i na każdą okazję trafia na rynek!
Zawartość zestawu Combo

Zobacz także: Galaxy Note 10+ z najlepszym ekranem na rynku? Tak wynika z testów DisplayMate

Co z ceną? Ta jest wręcz fenomenalna. DJI Osmo Mobile 3 został bowiem w naszym kraju wyceniony na 499 zł. Za 599 zł możemy kupić wersję Combo, w skład której wchodzi dodatkowo torba i niewielki statyw. Dla porównania DJI Osmo Mobile 2 kosztował w dniu swojej premiery 649 zł. Przyznam szczerze, że nowość producenta z Państwa Środka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Z niecierpliwością czekam na pierwsze testy!

Co myślicie o DJI Osmo Mobile 3? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!