Dlaczego aktualizacja One UI 6.1 na Samsung Galaxy S22 będzie opóźniona?

Samsung Galaxy S22

Nad firmą Samsung znowu zbierają się czarne chmury w kwestii aktualizacji systemu One UI 6.1 dla urządzenia Galaxy S22. Niestety nowe oprogramowanie, zamiast wprowadzić możliwości w zakresie sztucznej inteligencji, wprowadza pewne problemy, które wstrzymały działania producenta względem tego modelu.

AI z aktualizacją One UI 6.1 na flagowe telefony Samsung? Niestety nie dla wszystkich

Zmiany systemowe koreańskiego producenta miały zostać udostępnione dla wielu smartfonów. Wśród wymienianych telefonów miały się pojawić modele S22 , S21, Z Fold 4. Aktualizacja systemu działa prawidłowo z małym wyjątkiem. Właściciele modeli Galaxy S22 w Korei skarżą się na pewne problemy związane z wyświetlaczem. Usterka powoduje, że po odblokowaniu urządzenia pojawia się biały ekran, który nie znika, przez co urządzenie nie nadaje się do użytku. Na koreańskim forum społeczności Samsung pojawiają się jeszcze inne informacje co do defektów. Użytkownicy modeli Galaxy S22 wskazują, że ekran dotykowy nie działa na ekranie blokady. Przy takich problemach jedynym działaniem jest wykonanie resetu fabrycznego (np. z kombinacji przycisków). Usterki dotyczą tylko smartfonów S22. Nie odnotowano zgłoszeń na inne modele.

Dlaczego aktualizacja One UI 6.1 na Samsung Galaxy S22 będzie opóźniona?

Co na to firma Samsung? Obecnie nie ma żadnych oficjalnych wypowiedzi ze strony producenta. Widzimy jednak inne działanie, ponieważ Samsung wycofał wysyłanie aktualizacji oprogramowania One UI 6.1 na smartfony Galaxy S22. Prawdopodobnie producent pracuje nad poprawką, krótka usunie problem i pozwoli się cieszyć użytkownikom z funkcji sztucznej inteligencji.

Samsung zalicza kolejne wpadki

Nie były to jedyne problemy koreańskiego giganta. Producent stopniowo aktualizuje swoje flagowe smartfony ze sztuczną inteligencją, jednak nie wszystkie telefony prawidłowo przyjęły wsparcie AI. Aktualizacja One UI 6.1 na Galaxy S23 zawierała błędy powodujące problemy ze skanerem linii papilarnych na ekranie blokady. Jeszcze inni klienci zgłaszali również nadmierne zużycie baterii, powolne ładowanie i problemy z działaniem ekranu dotykowego. Producent usunął już te problemy wraz z kwietniową aktualizacją systemu. Dlatego użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S22 również uzyskają pomoc i poprawkę systemu. Jedną z kolejnych wpadek była aktualizacja One UI 6.0, która uszkadzała ekrany. Powstawały na nich zielone kreski.

Źródło: Androidpolice

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!