Aktualizacja Samsunga uszkadza ekrany? Nie instaluj, bo możesz mieć spore problemy

Aktualizacja Samsunga uszkadza ekrany? Nie instaluj, bo możesz mieć spore problemy

Nie każda aktualizacja oprogramowania jest dobra. Zdarzają się takie, które zamiast poprawić stabilność/wyeliminować błędy, potrafią uszkodzić urządzenie. Wszystko wskazuje na to, że Samsung ma problem ze swoim oprogramowaniem dostępnym po aktualizacji. Usterka powstała prawdopodobnie na wskutek aktualizacji wydaje się na tyle poważna, że na wyświetlaczach pojawia się zielona prosta linia. Potwierdzeniem tej sytuacji są liczne skargi klientów, które obiegły już cały świat.

Usterki wyświetlacza w telefonach Samsung? Internauci wskazują na aktualizacje

Większość posiadaczy smartfonów Samsung ma obawy przed aktualizacją systemu. Nagrywane filmiki i zdjęcia wskazują, że na ekranach niektórych modeli wyskakują lub pojawiają się po pewnym czasie pionowe zielone, lub różowe linie. Wszystko wskazuje na to, że problem dotyczy tylko niektórych modeli. Według zagranicznych mediów są to urządzania Galaxy A73, Galaxy M21, Galaxy M52 5G, seria Galaxy S21, Galaxy S21 FE, seria Galaxy S22 i Galaxy Z Flip 3. Z kolei problematyczną aktualizacją jest numer One UI 6.0. Sytuacja stała się na tyle poważna, że użytkownicy zaczęli dokumentować i zgłaszać wszelkie problemy, aby nie okazało się, że cienka linia na wyświetlaczu to uszkodzenie powstałe z ich winy.

Aktualizacja Samsunga uszkadza ekrany? Nie instaluj, bo możesz mieć spore problemy

Trudno powiedzieć, co dokładnie jest powodem takich linii na ekranach, ale najbardziej prawdopodobną teorią jest ta, w której nowa aktualizacja wpływa na nadmierne podgrzanie procesora. Ten z kolei poprzez wywołane ciepło wpływa na wyświetlacz. Oczywiście jest to tylko teoria niepotwierdzona żadnymi argumentami. Na oficjalne stanowisko będziemy musieli jeszcze poczekać, ponieważ mimo zgłoszeń licznych użytkowników (na portalu X) oraz wskazania problemu przez lokalne i zagraniczne media firma Samsung jeszcze nie wydała żadnego oświadczenia.

Cienka zielona linia – przypomina Wam to coś? Może iPhone X

Swego czasu z taką usterką borykała się firma Apple. Wtedy przyczyny usterek nie były dokładnie wyjaśnione, ale prawdopodobną wersją mogła być wtedy usterka elektryczna układu zasilania wszystkich subpikseli na wyświetlaczu. Jest to o tyle ciekawe, że do modeli iPhone X OLED-owe wyświetlacze dostarczała firma Samsung. Obecne uszkodzenia nie muszą mieć ze sobą nic wspólnego, ale na pewno wygląda to dość dziwnie tak jakby usterka z cienką zieloną linią na wyświetlaczach wracała niczym bumerang.

Aktualizacja tekstu – Samsung wydał oświadczenie

Producent zajął stanowisko w sprawie uszkodzonych ekranów. Poniżej dodaje treść rzecznika prasowego firmy Samsung. 

W Samsung jesteśmy zobowiązani dostarczać najlepsze możliwe doświadczenia związane z korzystaniem z naszych urządzeń, dlatego ich jakość pozostaje dla nas jednym z najwyższych priorytetów. Jeśli użytkownik zauważył na swoim ekranie pionową linię prosimy o kontakt z Autoryzowanym Centrum Serwisowym Samsung. Źródło Olaf Krynicki Samsung Electronics Polska

 

Źródło: Sammobile  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!