Dobry i nowy laptop za 1000 złotych? Taki może być BMAX S13

(fot. BMAX)
(fot. BMAX)

Tanie laptopy mogą być naprawdę ciekawe i często lepsze niż się nam wydaje. Jak się okazuje, jednym z ciekawszych modeli jest BMAX S13, który zakupimy do 1000 złotych.

BMAX S13 – aluminiowa obudowa, ekran Full HD IPS i proces Intel Celeron

Czasami staram się zajrzeć co dzieje się na rynku tanich laptopów. Głównie przez sentyment, bowiem użytkowałem Chuwi LapBook 12.3 (recenzja tutaj), który zaskoczył mnie ekranem, obudową i możliwościami w swojej klasie cenowej i wiernie służył mi przez pierwszy rok studiów. Jakiś czas temu przetestowałem też Acera Swift 1, który z Linuksem zaskoczył w miarę dobrą pracą (choć ograniczoną przez małą ilość pamięci RAM).

I jak się okazuje, model BMAX S13 może wejść do grona najciekawszych laptopów w cenie do 1000 złotych. Co dostajemy za tę kwotę? Przede wszystkim kompaktową i metalową obudowę z ekranem Full HD IPS o przekątnej 13,3 cala. Natomiast sercem sprzętu jest procesor Intel Celeron N4020 z dwoma rdzeniami i dwoma wątkami 1,1 GHz. O ile sama linia Celeronów nie jest taka do końca zła, to jednak szkoda, że akurat zdecydowano się tutaj tylko na dwurdzeniową jednostkę. To może być znaczne, wąskie gardło podczas pracy.

BMAX S13
BMAX S13

Do tego mamy układ graficzny Intel HD 600 oraz 6 GB RAM-u DDR4. Na dane przeznaczono dysk SSD 128 GB, który możemy rozbudować o kolejny dysk (na podstawie znajduje się specjalna klapka, którą zdejmujemy odkręcając dwie śruby). Producent chwali się też dwoma portami USB-A 3.0, 3,5 mm Jack, czytnikiem kart pamięci micro SD i Mini HDMI. Zabrakło USB-C. Podstawowym systemem operacyjnym jest Windows 10.

Cenę sprzętu ustalono na 989,88 PLN. Promocja obowiązuje w sklepie Banggood, a wysyłka odbywa się z Hong Kongu. Na szczęście jest darmowa. Nie jest to najlepszy laptop w tej cenie, jednak warto na niego zwrócić uwagę.

Źródło: GSMManiak, Banggood

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!