Dockin D Cube to głośnik, który zagrał!

dockin d cube logo front głośnika

Głośniki przenośne stały się akcesorium prawie niezbędnym tak jak powerbank. Na rynku mamy wiele firm, które próbują przebić się ze swoimi rozwiązaniami audio. Jednak często nie zwracamy uwagi na nowe twory, które mogą nas pozytywnie zaskoczyć. W moje ręce wpadl ostatnio głośnik firmy Dockin. Sprawdźmy czy model D Cube oferuje coś więcej niż konkurencja w cenie do 400 zł.

Specyfikacja głośnika Bluetooth Dockin D Cube

  • Wymiary: 175 x 100 x 103 mm
  • Waga: 1085 g
  • Łączność: Bluetooth 4.2 z APTX, USB-C, Aux/3.5mm jack
  • Moc: 25W
  • Bateria: 4400 mAh
  • Dodatkowe: wodoszczelność IP55, możliwość sparowania dwóch głośników ze sobą dla trybu stereo

Konstrukcja głośnika Dockin D Cube

Sam głośnik ma klasyczną konstrukcję. Tutaj pasuje faktycznie nazwa Cube. Co najważniejsze stoi stabilnie co nie jest takie oczywiste w głośnikach przenośnych. Przy większej ilości basu nie występuje problem ze stabilnością oraz rezonowaniem. Na górnym panelu znajdziemy podstawowe przyciski do sterowania, a z tyłu obudowy wszystkie niezbędne porty, w tym port USB-C (chwała za to, że nie MicroUSB). Chwalę sobie także NFC dzięki temu łączenie z głośnikiem zajmuje kilka chwil.

Jakość dźwięku i bateria

Przechodzimy chyba do najważniejszej kwestii przy głośnikach przenośnych czyli do jakości dźwięku. Testowany sprzęt może pochwalić się mocą 25W co na papierze robi wrażenie. Podczas testów głośnik zachowywał się dobrze, ale mam parę uwag. Przy mocniejszym basie i maksymalnej głośności głośnik niestety nie gra czysto. Miłośnicy hip-hopu mogą być nieco zawiedzeni. Tak samo w przypadku muzyki rockowej maksymalna głośność powoduje delikatne charczenie. Do mniej więcej 80% poziomu głośności jest bardzo dobrze, głośnik gra czysto i w większości przypadków taka głośność zupełnie wystarczy zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. Dźwięk jest głęboki i muzyki słucha się przyjemnie. Na pewno należy podkreślić, że Dockin jest wyposażony w Bluetooth 4.2 z aptX co pozwala np. odtwarzać bezprzewodowo dźwięk z filmów bez opóźnień w obrazie.
Jeśli chodzi o baterię tu także jest nieźle, głośnik na poziomie 50-70% będzie grał nam bez przerwy ponad 10h.

dockin d cube góra przełączniku

Dodatkowe funkcje głośnika

Poza wspomnianym już wcześniej modułem NFC głośnik oferuje nam jeszcze możliwość podłączenia dwóch urządzeń w parę tworząc tym samym zestaw TWS. Dodatkowo spełnia także standard IP55 co pozwala delikatnie go zamoczyć. Podczas testów nie oszczędzaliśmy go ani trochę polewając go różnorakimi płynami – na sprzęcie nie zrobiło to wrażenia.

Podsumowanie

W cenie do 400 zł mamy spory wybór głośników, jednak konkurencja w większości przypadków oferuje nam mniejszą moc niż testowany Dockin. Decydując się jednak na zakup wyżej wymienionego głośnika miejcie na uwadze, że nie użyjecie jego maksymalnej mocy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!