Ktoś skopiował Xiaomi POCO M3. To inna chińska firma

doogee n40 oro

Jeszcze do niedawna panował pogląd mówiący, że chińskie firmy chętnie kopiują rozwiązania stworzone przez Zachód. Teraz natomiast to właśnie Chińczycy są pionierami i tworzą jedne z najciekawszych produktów. Jak się okazuje, inne chińskie firmy zazdroszczą tego sukcesu i chętnie kopiują rozwiązania rodzimych przedsiębiorstw. Na przykład Doogee N40 Pro wygląda dokładnie tak samo jak POCO M3.

Doogee N40 Pro ma naprawdę znajomy design…

Pierwszy render i już miałem jasne skojarzenia – wszak Doogee N40 Pro wygląda niemalże tak samo jak POCO M3 – budżetowy smartfon w portfolio Xiaomi. Tak, doszło do tego, że jeden chiński brand skopiował design produktu innej chińskiej firmy. To jednak w przypadku Xiaomi jest dosyć częste, czego przykładem mogą być “tańsze odpowiedniki” Mi Banda. Co ważne, rzadko zdarza się tak żeby kopiowane było urządzenie z niskiego, a nie wysokiego segmentu cenowego.

Doogee N40 pro
(fot. Doogee)

A jednak Doogee N40 Pro wygląda jak POCO M3 z niewielkimi różnicami. Jednak oprócz designu, reszta pozostaje zgoła inna. Mamy tutaj chociażby 6 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej UFS 2.1 na pliki. Ponadto znajdziemy również slot na kartę pamięci. Warto pochwalić również akumulator, którego pojemność to aż 6380 mAh, który naładujemy za pomocą portu USB-C oraz szybkiego ładowania 24 W. Telefon waży 190 gramów, a grubość to 9,9 mm. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych.

Niestety, rozczarowującym elementem Doogee jest ekran IPS, który ma przekątną aż 6,52 cala i rozdzielczość zaledwie 1600 x 720 pikseli, czyli HD+. Ponadto mamy tutaj również czytnik linii papilarnych, aparat 16 MP oraz Dual SIM. Smartfon nie ma złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm. Całość kontrolowana jest przez procesor MediaTek Helio P60 oraz Androida 11.

Sprzedaż smartfona rozpocznie się już 26 lipca 2021 roku. Niestety, nie znamy jego ceny.

Źródło: Doogee przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!