DPReview znika z rynku i to już w przyszłym miesiącu

DPReview znika z rynku i to już w przyszłym miesiącu
Źródło: DPReview

Jeden z najstarszych i najbardziej cenionych serwisów o fotografii cyfrowej zniknie z internetu już w przyszłym miesiącu.

Legendarny portal

DPReview.com to już niemal legenda wśród osób zainteresowanych fotografią. Serwis został założony 25 lat temu i w szczycie swojej popularności przyciągał ogromne rzesze fanów aparatów cyfrowych. Szybko jednak został wykupiony przez Amazon, który przez kolejne lata dawał portalowi swobodę działania. Wygląda jednak na to, że nie był to zbyt pomyślny model biznesowy, ponieważ dzisiaj dowiedzieliśmy się o tym, że DPReview.com zostanie zamknięte w pierwszej połowie przyszłego miesiąca, a dokładniej 10 kwietnia.

DPReview znika z rynku i to już w przyszłym miesiącu
Źródło: DPReview

Tryb archiwalny

Wiadomość ta może szokować wiele osób zainteresowanych tematem, ale trzeba niestety brać pod uwagę ostatnie zmiany zachodzące w Amazonie. Firma ewidentnie szuka oszczędności, również poprzez zamykanie projektów, które zostały zakupione w dobie ich świetności. Według oficjalnych informacji dla DPREview.com nie znalazło się miejsce w gronie tych biznesów, które według Amazona warte są dalszego inwestowania. Serwis zapewnia jednak, że wszystkie tematy, które wciąż są u nich otwarte, zostaną doprowadzone do końca i dopiero wtedy nastąpi oficjalne zamknięcie. Użytkownicy będą mogli pobierać treści ze strony tylko do 6 kwietnia. Po tym okresie portal przejdzie w tryb archiwalny.

Źródło: telepolis.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!