Drewno zamiast plastiku? Drewniane karty już w Polsce

drewno
(fot. tartakjasienica.pl)

Zazwyczaj karty są wykonane z tworzywa sztucznego (stąd potoczne stwierdzenie “płacenie plastikiem”), a niekiedy z metalu. A co powiecie na drewno? Właśnie takie karty są już dostępne w Polsce!

Drewniane karty już dostępne w Polsce!

GreenWay to operator stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Właśnie firma poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty karty z drewna, które zastąpią te plastikowe. Karty trafią do pierwszych klientów jeszcze w tym tygodniu.

Wprowadzenie nowych kart jest proekologiczne, bowiem są one całkowicie biodegradowalne. Muszę jednak dodać, że nie służą one do płacenia, na przykład w sklepach spożywczych. Klienci GreenWay mogą wykorzystać ją do rozpoczynania i kończenia ładowania samochodu. Warto dodać, że karta wykorzystuje technologię RFID oraz ma na sobie nadrukowane logo firmy, kod QR przenoszący do strony internetowej oraz numer infolinii. Wygrawerowany został natomiast numer karty.

greenway drewniana karta
(fot. GreenWay)

Warto dodać, że dla nowych klientów drewniana karta będzie darmowa. Obecni natomiast będą musieli zapłacić 20 złotych za tę nowość.

Co ciekawe, podobną kartę wyprodukował brytyjski fintech TreeCard. Wykorzystuje ona technologie Mastercard i pozwala płacić w normalnych sklepach, ale także promuje sadzenie drzew – im więcej klient wyda pieniędzy, tym więcej organizacja współpracująca z firmą zasadzi drzew.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!