DuckDuckGo ograniczy inne aplikacje na Androidzie – w imię prywatności

duckduckgo
(fot. DuckDuckGo)

DuckDuckGo to przede wszystkim wyszukiwarka internetowa, która stawia na prywatność użytkownika. Jednak w kontekście Androida deweloperzy chcą rozszerzyć swoje możliwości. DuckDuckGo to również przeglądarka internetowa na Androida, a teraz teraz też będzie narzędziem do… ograniczenia działania innych aplikacji.

DuckDuckGo zadba o prywatność na Androidzie

iOS już od jakiegoś czasu może pochwalić się narzędziem, które blokuje wysyłanie prywatnych danych innym aplikacjom. To sprawia, że firmy nie mają jak gromadzić o nas danych. Niestety, Android już takiego narzędzia nie ma, co jest sporym problemem. Z pomocą przyjdzie DuckDuckGo.

To właśnie Kaczka zamierza wydać narzędzie DuckDuckGo App Tracking Protection. Jej zadaniem będzie właśnie blokowanie przesyłania naszych danych innym firmom. Najpierw funkcja sprawdzi czy faktycznie dane są przesyłane, a w razie potrzeby nastąpi blokada. Narzędzie będzie wbudowane w aplikację DuckDuckGo, o której wspominałem wyżej. Póki co, można zapisać się na listę oczekujących na testy.

Over 96% of the popular free Android apps we tested (based on AndroidRank.org rankings) contained hidden third-party trackers. Of those, 87% sent data to Google and 68% sent data to Facebook. A report by AppCensus found similar results.

duckduckgo

Nowość może sprawić, że wiele osób zdecyduje się na instalację aplikacji DuckDuckGo. Wszak ma ona sprawić, że zwiększymy naszą prywatność i to w kontekście smartfona, który to przecież zbiera naprawdę sporo danych.

Źródło: DuckDuckGo przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!