Dune: Spice Wars jeszcze w kwietniu trafi do pierwszych graczy!

Dune Spice Wars

Studio Shiro Games dotrzymało słowa i ujawniło, że ich kolejna gra zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu na Steamie. Chodzi tutaj oczywiście o Dune: Spice Wars, czyli strategię osadzoną w znanym uniwersum. Prace na tym etapie mają potrwać jeszcze od dziewięciu do dwunastu miesięcy, a więc premiery ostatecznej wersji będziemy mogli się spodziewać najszybciej na początku przyszłego roku.

Dune: Spice Wars we wczesnym dostępie

Dune: Spice Wars to połączenie RTS-a i gry strategicznej typu 4X. Produkcja ma się pojawić na platformie Steam w trybie wczesnego dostępu 26 kwietnia, czyli za nieco ponad dwa tygodnie. Od tego momentu rozpocznie się współpraca ze społecznością, której głównym celem jest rozbudowanie gry. Deweloperzy pochylą się nad trybem sieciowym, kolejną grywalną frakcją oraz kampanią.

W Dune: Spice Wars będzie można wcielić się w Ród Harkonnenów, Ród Atrydów, Przemytników oraz Fremenów. Ostatnia frakcja zamieszkująca planetę Arrakis została ujawniona wraz z przedstawieniem daty, kiedy gra pojawi się w Steam Early Access.

Dune: Spice Wars The Fremen

Na temat tej rasy dowiedzieliśmy się całkiem sporo. Przywódczynią frakcji będzie planetolog Liet Kynes. Jej doradcami zostaną:

  • wojowniczy przywódca siczy Tabr Stilgar Ben Fifrawi
  • przedstawicielka zakonu Bene Gesserit, Matka Ramallo
  • córka Liet, Chani Kynes
  • wojownik i nauczyciel Otheym
Dune: Spice Wars jednostki

Z kolei wojska Fremenów mają składać się z następujących jednostek:

  • uzbrojonych w długie noże wojowników (warriors)
  • specjalizujących się w cichym zachodzeniu wrogów od tyłu infiltratorów (infiltrators)
  • harcowników nadających się do przeprowadzania zasadzek na bardziej opancerzone jednostki (skirmishers)
  • elitarnych wojowników fremeńskiej armii wyposażonych w krysnoże (Fedaykins)
  • karawan Kulonów zakładających obozy (Kulon Caravans)

Ujawniono także szczegóły dotyczące stylu gry Fremenami. Ta frakcja jest skierowana dla graczy, którzy preferują partyzancką walkę i przemieszczanie wojsk na duże odległości. Jest to zgodne z tym, że Fremeni są przyzwyczajeni do specyficznego pustynnego klimatu panującego na planecie Arrakis. Co więcej, będzie można nimi jeździć na czerwiach pustyni.

Nie jestem fanem gier strategicznych, ale opis przedstawiony przez twórców zachęca do zainteresowania się produkcją. Szczególnie jeśli zaciekawiły Was powieści Franka Herberta lub miło spędziliście czas oglądając Diunę w kinie.

Źródło: ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!