Steam Deck ma już prawie 2000 gier “zweryfikowanych” lub “grywalnych”

steam deck wiedźmin 3
(fot. The Witcher)

Steam Deck jest dostępny od nieco ponad miesiąca i już ma oficjalną bibliotekę gier wynoszącą niemalże 2000 tytułów!

Jeszcze przed wypuszczeniem konsoli Steam Deck, Valve zaprezentowało system weryfikacji gier. Coś takiego ma pomóc graczom określić jeszcze przed instalacją czy dany tytuł u nich zadziała tak, jak należy. Deck Verified zbudowany został z 4 kategorii:

  • Zweryfikowana – gra została sprawdzona i przeszła wszystkie testy zgodności. Tutaj dostajemy doświadczenia znane z innych konsol.
  • Grywalna – gra działa i można sobie zagrać, ale istnieje ryzyko napotkania problemów bądź potrzebne będą specjalne czynności – na przykład samodzielne ustawienie niższej jakości detali w opcjach gry.
  • Niewspierana – Gra nie jest kompatybilna ze Steam Deck.
  • Niewiadoma – gra nie została w żaden sposób przetestowana – może działać, ale nie musi.
steam deck oceny
(fot. Valve)

Steam Deck ma już prawie 2 tysiące zweryfikowanych gier

Już przed premierą konsoli liczba dostępnych gier rosła naprawdę dynamicznie. Jak się okazuje, aktualnie jest to niemalże 2 tysiące tytułów.

Mówimy to o grach, które otrzymały notę Zweryfikowana lub Grywalna. Tych pierwszy aktualnie jest 1015, a sumarycznie – 1948. Jest to ogromna biblioteka tytułów, w które możemy grać bez końca. Na liście znajdziemy chociażby Wiedźmina 3, PAYDAY 2, GTA V czy Cyberpunka 2077.

steam deck
Konsola Steam Deck

Steam Deck to konsola kieszonkowa wyposażona w CPU AMD APU Zen 2 oraz grafikę RDNA. Tak, jest tutaj procesor x86, co pozwala grać w dokładnie te same gry, co na komputerze PC. Konsola działa w oparciu o system typu Linux, a dokładnie SteamOS 3. Jak podłączymy do konsoli mysz, klawiaturę i monitor, to w zasadzie dostajemy zwykły komputer, którego interfejs przypomina Windowsa 10.

Źródło: ProtonDB

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!