Duży laptop, który można zabrać ze sobą wszędzie? A jednak to możliwe!

Duży laptop, który można zabrać ze sobą wszędzie? A jednak to możliwe!

Odwieczny dylemat: kupić laptop z dużym ekranem i mocnymi podzespołami tak, żeby pełnił w domu rolę komputera dla całej rodziny? Czy może ten mniejszy i lżejszy, żeby dało się go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie? Gdyby tylko można było połączyć te dwie, zdawałoby się sprzeczne, wizje w jedną całość… Okazuje się jednak, że można. Z takiego założenia wyszedł przynajmniej Huawei, tworząc swoją serię MateBook D 16 – budżetowych laptopów z dużym ekranem. Najnowsza wersja, oznaczona jako 2024, ma wiele do zaoferowania.

Laptop Huawei MateBook D 16 2024 – specyfikacja

Urządzenie producenta, jak przystało na rodzinę MateBook, prezentuje się naprawdę dobrze za sprawą dodatku aluminiowej pokrywy od zewnętrznej strony. Takie zastosowanie nie tylko ładnie komponuje się z posrebrzanym napisem marki. Aluminiowe wykonanie utwierdza nas również, że mamy do czynienia z produktem premium. Wzmocniona obudowa pełni jeszcze jedną rolę. Dziś chętnie podróżujemy z laptopami, wykonujemy pracę z różnych miejsc. Wzmocnienie obudowy aluminium chroni urządzenie przed uszkodzeniami w trakcie transportu i użytkowania. Możliwości przenoszenia urządzenia np. w plecaku ułatwia także całkiem nieduża waga (ok. 1,68 kg wersje z procesorem Intel® Core™ i5). Nie są to jedyne zalety urządzenia Huawei MateBook D16 2024.

Duży laptop, który można zabrać ze sobą wszędzie? A jednak to możliwe!
fot.rootblog.pl

Zwróćmy uwagę na matrycę. Mamy tu 16-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości 1920 × 1200, 142 ppi, który daje nam 90% powierzchni roboczej, bowiem taki jest stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu. To, na co warto zwrócić uwagę, to proporcje ekranu 16:10. Dla urządzeń przeznaczonych do codziennej pracy jest to lepsze rozwiązanie. Nie wyklucza to innych działań np. gry lub filmy, ponieważ to pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać obszerną przestrzeń roboczą. To dodatkowo podkreśla, że urządzenie Huawei MateBook D16 2024 można zabrać ze sobą wszędzie ciesząc się z rozrywki i możliwości w godzinach pracy. Przejdźmy do sfery wydajności. Urządzenie pracuje pod kontrolą procesora Intel Core™ i5-12450H ze wsparciem graficznym Intel UHD z dostępną pamięcią RAM/ROM 8 GB / 16 GB. Oprócz tego producent dodał 512 GB NVMe PCIe SSD. Taki zestaw umożliwia komfortową, wielozadaniową pracę.

Duży laptop, który można zabrać ze sobą wszędzie? A jednak to możliwe!
fot.rootblog.pl

Dostępna w zestawie ładowarka 65 W umożliwia nam również naładowanie smartfona, tabletu czy słuchawek. Jest to spory plus. Skoro już o gniazdach, spójrzmy na łączność portową: USB-C 3.2 Gen1 × 1 (transfer danych, ładowanie, DisplayPort), USB-A 3.2 Gen1 × 1, USB-A 2.0 × 1. W laptopie nie mogło zabraknąć złącza HDMI × 1 ora zapominanego w niektórych smartfonach popularnego minijack 3,5 mm × 1.

Duży laptop, który można zabrać ze sobą wszędzie? A jednak to możliwe!

Nie mogło zabraknąć również łączności bezprzewodowej. Jest to oczywiście najważniejsza podstawa, którą Huawei mocno rozszerzył. Na pokładzie MateBook D16 2024 mamy nowoczesną antenę Huawei Metaline o naprawdę sporym zasięgu połączenia WI-FI oferującej stabilne połączenie nawet w odległości do 270 metrów od źródła udostępnienia Internetu. Silny i stabilny sygnał bardzo się przyda np. podczas prowadzenia wideokonferencji w podróży. Do tego przydałaby się kamera, mikrofon i głośniki. Producent zainstalował na pokładzie kamerę 720p HD znajdującą się w górnej ramce ekranu. A o jakość dźwięku zadbają 2 mikrofony oraz 2 głośniki. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows 11 Home. Ceny HUAWEI MateBook D16 2024 zależą bezpośrednio od wersji. A tych mamy do wyboru kilka: z procesorami Intel® Core™ i5 12. i 13. generacji, wspartymi 8 GB lub 16 GB pamięci RAM, szybkimi dyskami SSD o pojemności 512 GB lub 1 TB z baterią o pojemności 56 Wh oraz wersję z najmocniejszym procesorem Intel® Core™ i9 z 16 GB pamięci RAM, dyskiem SSD o pojemności 1 TB baterią 70 Wh.

Materiał sponsorowany powstał przy współpracy z marką Huawei.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!