Recenzja taniego smartwacha DZ09

dz09

Smartwatch DZ09 jest jednym z najtańszych zegarków na rynku. Co oferuje za tak niską cenę? Czy warto? W tej krótkiej recenzji postaram wam się odpowiedzieć na to pytanie. Sam nie byłem przekonany do zasadności posiadania smartwatcha . Czy to się zmieniło po zakupie DZ09?

Recenzja została napisana przez Bartosza Żurawskiego z forum Polskiego Centrum Meizu, za co bardzo dziękujemy!

Opakowanie DZ09

Zegarek DZ09 otrzymujemy w małym, prostym pudełku. Osobom, które cenią sobie ogromny minimalizm może się ono spodobać, lecz dla szukających elegancji nie będzie ono idealne. Wewnątrz znajduje się zegarek, folia na wyświetlacz, kabel do ładowania smartwatcha oraz instrukcje obsługi (w języku chińskim i angielskim).

Budowa i specyfikacja

DZ09 jest dobrze wykonany. Metalowa koperta i silikonowy, nieźle wyglądający pasek (kopia gear 2 od Samsunga) sprawiają, że zegarek wygląda bardzo stylowo. Ekran z matrycą 1.54 cala i rozdzielczością 240×240 px nie odstrasza od zegarka. Co więcej, kąty widzenia akceptowalne. Bez problemu można odczytać godzinę, nawet w pełnym słońcu. Niestety wieczorami trzeba zmniejszać jego jasność, gdyż razi w oczy. Po otwarciu klapki i baterii mamy dostęp do slotów na kartę SIM i kartę microSD. Do sparowania z naszym telefonem służy Bluetooth 3.0 i dedykowana aplikacja.

dz09

 • Procesor: MTK626 o taktowaniu rdzenia 533 MHz
 • Wyświetlacz: 1.54 cala, rozdzielczość 240×240 px
 • Pamięć RAM: 64MB
 • Pamięć wewnętrzna: 128MB + obsługa kart microSD do 32GB
 • Bateria: 320 mAh
 • Dodatkowe: obsługa kart micro SIM, obsługa GSM850/900/1800/1900MHz, Bluetooth 3.0, wbudowany głośnik, wymienna bateria

Funkcje

Po sparowaniu ze smartfonem, zegarek pozwoli nam na  działania takie jak:

 • odczytywanie i opisywanie na SMS,
 • odbieranie i wykonywanie połączeń,
 • odbiór powiadomień z telefonu,
 • dostęp do serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter (po włożeniu karty SIM),
 • dostęp do przeglądarki (po włożeniu karty SIM, tylko 2G),
 • odtwarzanie muzyki z karty SD,
 • wykonywanie i przeglądanie zdjęć,
 • sterowanie odtwarzaczem w telefonie,
 • korzystanie z kalendarza, kalkulatora.

DZ09 wyposażony jest także w niedokładny krokomierz, trzy tarcze analogowe i dwa motywy do wyboru. Tarcze są proste i zbytnio nie zachwycają urodą.

Wrażenia z użytkowania smartwatcha DZ09

Po 2 tygodniach z tym zegarkiem mogę już coś o nim napisać. Na ręce wygląda całkiem dobrze, a silikonowy pasek dobrze przylega. Jest dość ciężki i gruby, więc nie każdemu będzie odpowiadał.

dz09

Sprawdzając godzinę trzeba wcisnąć guzik na kopercie co nie raz przeszkadza. Brakuje funkcji wybudzania wyświetlacza w momencie ruszenia ręką. Wyświetlacz się trochę palcuje, ale ogólnie jest w porządku. Jak na zegarek w tej cenie, to płynnie przechodzi on między poszczególnymi ekranami. Dodatkowe opcje typu Facebook nie nadają się do korzystania (chyba, że macie anielską cierpliwość). Na SMS można odpisać z poziomu zegarka, choć pisanie na tak małej klawiaturze jest bardzo niekomfortowe. Jakość głośnika jest tragiczna, a muzyka brzmi strasznie. Jako zestaw głośnomówiący do połączeń nadanie się jako tako (polecam korzystać z tego w ostateczności).

Do połączenia z telefonem mamy dedykowaną aplikację. Działa ona poprawnie, wyświetlając właściwie powiadomienia i SMSy. Osobiście jednak używam MediatekSmartDevice jako aplikacji do niego. Działa ona mniej stabilnie, ale jest kompatybilna ze wszystkimi zegarkami opartymi o procesory MTK. DZ09 używam z telefonem Meizu M3 Note i miewam spore problemy z połączceniem się z aplikacją producenta. Jednak gdy już się połączy, to wszystko działa prawidłowo. W ramach testu pożyczyłem Samsunga S3, który nie miał problemu ze synchronizacją. Zakładam więc, że to wina oprogramowania Flyme OS, które ma wiele problemów samo ze sobą.

Baterię ładuje się ok 2h (ładowarką od telefonu). Pozwala nam ona na kilka dni użytkowania zegarka z wyłączonym BT. Przy pełnej synchronizacji z telefonem bateria wystarczy na około 1.5 dnia. Po tym czasie będzie trzeba podłączyć zegarek do ładowarki.

W zegarku mamy jeszcze aparat 0.3MP. Jednak zdjęcia wykonane nim wychodzą tragiczne. Najlepiej porównać je do zdjęć wykonywanych starymi telefonami.

Recenzja została napisana przez Bartosza Żurawskiego z forum Polskiego Centrum Meizu, za co bardzo dziękujemy!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!