Dzięki tej opcji mój Reno zyskał kilka gigabajtów pamięci operacyjnej! OPPO wprowadza rozszerzenie RAM

OPPO Reno Z dół

Pomysł na powiększenie pamięci operacyjnej kosztem pamięci wbudowanej nie jest na rynku najświeższy. Już jakiś czas funkcjonuje on u vivo, a i Xiaomi miało podłapać ten temat, o czym słyszeliśmy pod koniec kwietnia. Wygląda jednak na to, że pomysł został wykorzystany również w OPPO.

Plik wymiany na urządzeniach OPPO

Od pamięci operacyjnej w dużej mierze zależy to jak będzie działać nasz smartfon. Uruchomione aplikacje “siedzą” w pamięci i jeśli ich stamtąd nie wyrzucimy, to łatwiej będzie się między nimi przełączać i pracować w trybie wielozadaniowym. Z kolei niewielka ilość wolnego RAM-u powoduje ubijanie procesów, co dla niektórych może skutkować w najgorszym przypadku np. zatrzymaniem odtwarzanej muzyki.

Jak podaje Android Authority, do smartfonów OPPO Reno5, A94 oraz A74, a być może niebawem także do innych modeli producenta trafi funkcja SWAP. Ja mogę potwierdzić, że znajduje się ona już w systemie Color OS 11.1 na używanym przeze mnie OPPO Reno5 Z. Według źródła ma ona zapewnoać możliwość skorzystania z dodatkowych 7 GB wirtualnej pamięci operacyjnej, która zostanie wydzielona z pamięci na dane. Ja mogę powiedzieć, że maksymalnie jest to 5 gigabajtów, a sugerowane rozwiązanie to 3 GB. Być może ilość przydzielanej pamięci zależy od modelu. Najmniej za to da się ustawić 2 GB.

Dzięki tej opcji mój Reno zyskał kilka gigabajtów pamięci operacyjnej! OPPO wprowadza rozszerzenie RAM

Warto zdawać sobie sprawę, że taki zabieg nie zapewni nam “pełnoprawnego” powiększenia RAM-u, ponieważ pamięć UFS 3.1 działa wolniej niż ta zastosowana w kościach pamięci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!