Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza E-recepty w aplikacji mObywatel oraz profil zaufany potwierdzany w przychodniach

mobywatel 2

Aplikacja mObywatel to jeden z ciekawszych projektów Ministerstwa Cyfryzacji. Na tę chwilę z tego rozwiązania korzysta już około 350 000 osób, a teraz doczekaliśmy się wprowadzenia kolejnych funkcjonalności. Od wczoraj będziemy mogli potwierdzić nasz profil zaufany w przychodniach oraz korzystać z e-recept!

Ministerstwo Cyfryzacji chce iść z duchem czasu

E-recepty tak naprawdę działają już od prawie roku. W tym czasie wystawiono jakieś 8 milionów elektronicznych recept w całym kraju. Teraz recepty te będą mogły być przechowywane w aplikacji mObywatel. Rozwiązanie to będzie działać na smartfonach z Androidem 6.0 lub nowszym oraz na tę chwilę nie działa na telefonach z iOS. Jak zatem zrealizować receptę z aplikacji mObywatel? Wystarczy udać się do apteki i pokazać farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kod QR. Drugą możliwością jest podanie numeru PESEL oraz kodu spod e-recepty. Trzeba przyznać, że tego typu ułatwienie może przypaść do gustu osobom młodym, które bez smartfona nie ruszają się z domu.

Placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej dołączają do placówek pocztowych, pociągów PKP Intercity i wielu innych miejsc, w których nie musimy legitymować się tradycyjnym dowodem osobistym. Wystarczy nam aplikacja mObywatel. Wkrótce do ponad 22 tysięcy przychodni i szpitali trafią nasze naklejki „Tutaj możesz użyć aplikacji mObywatel”. Wszystko po to, by informacja na ten temat dotarła do wszystkich pacjentów – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zobacz także: Prawo jazdy w mPojazd już niebawem! Projekt mObywatel rozwija się w dobrym kierunku

To jednak nie jedyna nowość. Od teraz uprawnienia do potwierdzania Profilu Zaufanego zyskają także lekarze, pielęgniarki czy położne podstawowej opieki zdrowotnej. Punkty, w których będziemy mogli potwierdzić Profil Zaufany powstaną tak naprawdę w każdej przychodni, a co za tym idzie czynność ta będzie jeszcze prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Jak widać Ministerstwo Cyfryzacji robi wszystko, aby przekonać nas do korzystania z aplikacji mObywatel dodając kolejne funkcjonalności. Czym jeszcze nas zaskoczą? Czas pokaże!

Korzystacie z aplikacji mObywatel? Co myślicie o tym rozwiązaniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!