EA oraz Valve nawiązują współpracę. Co to oznacza dla graczy?

EA oraz Valve nawiązują współpracę. Co to oznacza dla graczy?

Elektronic Arts oraz Valve nawiązało współpracę. Wszystko po to, aby oddać w ręce graczy na co dzień korzystających z platformy Steam gry EA. Współpraca to może ucieszyć naprawdę ogrom fanów produkcji Electronics Arts i jednocześnie znacząco przyczynić się do wzrostu sprzedaży samych gier.

Gry EA oraz EA Access na Steam

Plotki na ten temat od jakiegoś czasu pojawiały się w sieci, ale teraz zostało to oficjalnie potwierdzone. Już na wiosnę przyszłego roku gracze korzystający z platformy Steam będą mogli skorzystać także z EA Access. Abonament ten jest nieustannie rozwijany przez Electronic Arts i tak naprawdę będzie pierwszą oraz jednocześnie jedyną usługą abonamentową na platformie Valve. Nie wiemy jednak jakie dokładnie produkcje zostaną udostępnione graczom w usłudze EA Access. Współpraca rozpocznie się dokładnie 15 listopada czyi w dzień premiery nowej gry, jaką jest Star Wars Jedi: Upadły zakon. Już teraz gra ta dostępna jest w przedsprzedaży, ale zagrać w nią będziemy mogli dopiero za kilkanaście dni.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy gracze z platformy Steam będą mogli zagrać w takie tytuły jak The Sims 4 czy Unravel Two. Gry wieloosobowe, takie jak Apex Legends, FIFA 20 czy Battlefield V, będą dostępne od przyszłego roku. Co ciekawe użytkownicy platformy Origin oraz tej stworzonej przez Valve będą mieć możliwość wspólnej rozgrywki przez sieć.

Zobacz także: Call Of Duty Mobile pobrane już ponad 20 milionów razy

Niestety, jeśli posiadacie zakupione gry na Originie to musimy was zmartwić – przeniesienie ich na Steam nie będzie możliwe. Oczywiście będziecie mogli ponownie dokonać zakupu, ale to będzie krótko mówiąc całkowicie nieopłacalne. Co więcej Origin oraz konto na platformie EA będzie wymagane do aktywacji danego tytułu oraz uwierzytelnienia użytkownika.

Co myślicie o współpracy pomiędzy Electronic Arts oraz Valve? Czekacie na dostęp do EA Access bezpośrednio z platformy Steam? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!