Ekipa Friza chce wydać gry AAA. Będą też tytuły mobilne

ekipa
(fot. Frizoluszek)

Ekipa (ta od Friza) to zdecydowanie ewenement, który cieszy się ogromną popularnością. Twórcy jednak nie zwalniają i chcą wydać kolejne produkty sygnowane swoim logotypem. Mowa nawet o grach AAA.

Ekipa Games – najpierw gry mobilne, a później AAA

Już na początku 2021 dowiedzieliśmy się, że Ekipa ma w planach wydanie gier. Od tamtego momentu panowała cisza w tym temacie, aż do teraz. Łukasz Wojtyca opublikował wpis, w którym wyjaśnia plany wobec Ekipa Games.

Pierwsza gra mobilna pojawi się jeszcze w tym roku. To ma być dopiero początek, bowiem możemy spodziewać większej liczby gier na smartfony, a już po 2023 – gry AAA, czyli takiej z najwyższej półki, która będzie konkurować z Cyberpunkiem 2077 czy Doom: Eternal.

Co prawda, Wojtyca nie wskazał dokładnych platform nowych gier, jednak w temacie tytułów mobilnych oczywiście możemy spodziewać się Androida i iOS. W przypadku AAA obstawiam zarówno PC, jak i konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Nie ma co wątpić w sukces gier Ekipa Games. Grupa stworzona przez Karola Wiśniewskiego, znanego pod pseudonimem Friz, ma na koncie wiele sukcesów, czego dobrym przykładem jest wręcz ogromna popularność lodów stworzonych we współpracy z firmą Koral. Gry, zwłaszcza te mobilne (ze względu na bardzo szeroki dostęp do wielu odbiorców), mogą okazać się naprawdę popularne – tym bardziej jeśli będą darmowe.

Źródło: Łukasz Wojtyca, ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!