Elephone U2 trafi do sprzedaży już za kilka dni

elephone u2 2

Pierwsze informacje o Elephone U2 pojawiły się w okolicach marca tego roku. Chiński producent znany jest jednak z tego, że niejednokrotnie pokazywał światu koncepty czy prototypy urządzeń, które nigdy nie trafiły na rynek. Tym razem jest jednak inaczej!

Elephone U2

Według najnowszych informacji sprzedaż Elephone U2 ma rozpocząć się już 9 czerwca tego roku. W pierwszej kolejności model ten pojawi się na portalu Aliexpress, a następnie w innych sklepach. Patrząc na rendery nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka wygląda naprawdę dobrze. Niemniej jednak w przypadku Elephone rendery a rzeczywistość to dwa różne światy, więc wstrzymałbym się z osądami do czasu oficjalnej premiery oraz pierwszych rzeczywistych zdjęć. Na froncie znajdziemy ekran IPS LCD o przekątnej 6,26 cala oraz rozdzielczości FullHD+. W samym wyświetlaczu nie znajdziemy jakiegokolwiek wcięcia czy dziury. Wszystko za sprawą wysuwanego modułu aparatu przedniego. To właśnie tam zostały ukryte dwa oczka do zdjęć typu selfie o rozdzielczości 20 Mpix oraz 2 Mpix.

elephone u2

Na pleckach zostaną umiejscowione trzy aparaty. Głównym będzie 16 Mpix obiektyw, a dodatkowymi najprawdopodobniej obiektyw superszerokokątny 5 Mpix oraz 2 Mpix odpowiedzialny za efekt rozmycia w trybie portretowym. Według ostatnich doniesień za wydajność ma odpowiadać MediaTek Helio P60. Jednostka ta będzie wspierana przez 4 GB RAM-u. Taka specyfikacja powinna w zupełności wystarczyć większości przeciętnych użytkowników. Oczywiście Elephone U2 nie będzie królem wydajności i cenowo powinien uplasować się wśród innych średniaków.

Zobacz także: Elastyczne wyświetlacze OLED od TCL jeszcze w 2019!

Sam producent deklaruje swoje nowe urządzenie jako najbardziej opłacalny smartfon z wysuwanym aparatem. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero 9 czerwca, ponieważ nadal nie wiemy na jaką kwotę zostanie wyceniony Elephone U2. Bardzo możliwe, że model ten trafi także do polskiej dystrybucji, ale samo Elephone nie cieszy się zbyt dużą popularnością w naszym kraju.

Co myślicie o tak wyglądającym Elephone U2? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!