Empik GoBook – czytnik e-booków prosto od popularnego sklepu z książkami

empik gobook

Jak się okazuje, Empik chce na dobre wejść na rynek czytników e-booków. Dowodem tego jest najnowszy model Empik GoBook, który korzysta z rozwiązań marki PocketBook.

Empik GoBook oficjalnie

Jak wynika z najnowszych informacji, Empik zaczął sprzedawać własny czytnik e-booków. Nazywa się GoBook i oferuje całkiem sporo. Sprzęt dostępny jest zarówno na półkach sklepowych, jak i online i wyceniono go na 549 złotych, co jest ceną taką umiarkowaną – nie jest okazyjna, ale też nie jest zbyt wysoka. Dodatkowo kupując urządzenie klient otrzymuje dostęp do platformy Empik Go na 60 dni. Co daje Empik Go?

Użytkownikom aplikacji Empik Go codziennie udostępniamy dziesiątki nowych tytułów. Obecnie w ofercie mamy ponad 70 tysięcy tytułów, w tym 35 tysięcy e-booków. Jako lider na rynku uznaliśmy, że stworzenie dedykowanego czytnika to naturalny krok, który powinniśmy podjąć. Nasi klienci mogą już korzystać z aplikacji na urządzeniach marki Inkbook, PocketBook, Onyx czy Kindle. W tej puli brakowało tylko czegoś specjalnego od nas.

Beata Nowalska, Growth Manager Empik Go

Empik GoBook to w rzeczywistości jeden z najczęściej wybieranych czytników na rynku polskim, ale “w przebraniu”. Jest to rebrand modelu PocketBook Touch Lux 5. Sklep nie informuje o żadnych wprowadzonych zmianach – no może oprócz koloru, bowiem ten czytnik jest niebieski.

empik gobook

Co oferuje Empik GoBook? Głównym elementem czytnika jest ekran E-Ink Carta HD o przekątnej 6 cali z podświetleniem SMARTlight. Do tego mamy dwurdzeniowy procesor oraz ogniwo o pojemności 1500 mAh. Książki natomiast możemy trzymać na pamięci wbudowanej 8 GB, którą rozszerzymy o kartę pamięci (do 32 GB). Nie zabrakło łączności WiFi i obsługi wielu formatów – w tym PDF, MOBI, HTML, EPUB, DOCX czy RTF.

Warto dodać, że podstawka w postaci PocketBooka Touch Lux 5 jest nieco tańsza, bowiem można ją wyrwać już za 529 złotych. Empik jednak do swojego modelu dorzuca 60 dni dostępu do platformy wypełnionej książkami. Możliwe również, że w przyszłości użytkownicy dostaną inne, specjalne promocje.

Źródło: Informacja prasowa, Empik

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!