Endeavour OS z aktualizacją. System staje się coraz popularniejszy

Endeavour OS z aktualizacją. System staje się coraz popularniejszy

Ostatni raz o Endeavour OS pisałem na początku lipca. Była to swego rodzaju zapowiedź publikacji nowego systemu bazującego na Arch Linux, który miał zapełnić lukę po znanym Antergos. Jak się okazało, Endeavour w krótkim czasie zyskał całkiem sporą popularność i właśnie dostał kolejną aktualizację.

Endeavour OS swoją premierę miał 15 lipca. Można uznać, że jak na tak krótki okres istnienia, system ten nie mógł zdobyć popularności. Wręcz przeciwnie! W internecie możemy spotkać się z coraz większą liczbą pozytywnych komentarzy. Czytałem opinie użytkowników, którzy nazywają Endeavour OS za najlepszą formę Arch Linux z natychmiastową instalacją. Ba! Są osoby, które uważają ten OS za lepszy od Manjaro Linux.

Sam zdecydowałem się na zainstalowanie Endeavour OS. Niestety, mi ten system niezbyt podszedł, a to za sprawą tego, że wymaga on nieco większej konfiguracji niż konkurencyjny Manjaro Linux. Sama konfiguracja nie jest ogromnym problemem, jednak ja potrzebowałem w pełni działający system od razu po jego instalacji.

O Endeavour OS więcej dowiesz się z: Endeavour OS to nowy system typu Linux, który już niedługo zostanie wydany!

Endeavour OS z aktualizacją

Kilka dni temu Endeavour OS otrzymał aktualizację. Nie jest zbyt ogromna, jednak przynosi kilka ciekawych nowości. Pierwszą z nich jest Linux Kernel w wersji 5.2.14 oraz systemd 243.0. Uaktualnienia doczekały się również sterowniki graficzne Mesa, które aktualnie są w odsłonie 19.1.6, natomiast instalator sterowników NVIDIA jest już domyślnie dostępny w systemie. Nie zapomniano również o poprawieniu paczki ikon Arc-x-icons.

Endeavour OS z aktualizacją. System staje się coraz popularniejszy
(fot. Endeavour)

Jeśli korzystasz z Endeavour OS to prawdopodobnie już masz zainstalowane wszystkie te nowości. Jeśli jednak chcesz się przesiąść na ten system, to możesz go pobrać za darmo z >tej strony<.

Korzystasz z Endeavour OS? Jeśli tak to podziel się wrażeniami w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!