Endeavour OS to nowy system typu Linux, który już niedługo zostanie wydany!

Endeavour OS to nowy system typu Linux, który już niedługo zostanie wydany!

Już niedługo swoją premierę będzie miał nowy pingwini system. Czy warto więc zainteresować się Endeavour OS?

Endeavour OS, czyli wskrzeszamy Antergos

Endeavour OS to system bazujący na Arch Linux. Podobnie jak niegdyś Antergos, który to niedawno został uśmiercony, za swój cel obiera umożliwienie korzystania z zalet Archa w jak najprostszym wydaniu, przystępnym dla zwłaszcza nowych użytkowników Linuksa.

Warto sprawdzić: Antergos nie będzie dłużej rozwijany – to koniec popularnej dystrybucji Linuksa

Endeavour OS na start będzie wykorzystywać środowisko XFCE. O tym DE ostatnio na ROOTBLOG jest całkiem głośno, a to za sprawą mojego wpisu o Enso OS mówiącego o innym pingwinim systemie, który również wykorzystuje środowisko XFCE. W przyszłości Endeavour ma być dostępny z innymi preinstalowanymi DE, a dokładnie z Base, i3-wm, Openbox, Mate, KDE, Cinnamon, Gnome, Deepin i Budgie.

Endeavour OS to nowy system typu Linux, który już niedługo zostanie wydany!

Kiedy Endeavour OS będzie udostępniony? Już 15 lipca deweloperzy otworzą dedykowane forum tematyczne, które stanie się publiczne, to znaczy dostępne dla każdego. Publikacja stabilnej wersji systemu odbędzie się natomiast po 15 lipca, jednak jak na razie dokładna data nie została ujawniona.

Jeśli jednak jesteś ciekawy, jak prezentuje się Endeavour OS, to już teraz możesz pobrać wersję Beta. Uwaga! Odsłona ta może zawierać wiele błędów i działać nie do końca poprawnie. Instalujesz ją na własną odpowiedzialność.

Wersję Beta systemu Endeavour OS możesz pobrać >stąd<.

Póki co, Endeavour Team nie opublikował konkretnych, wyższych celów, do jakich będą dążyć z ich projektem. Nie wiemy również na czym dokładnie skupią się deweloperzy, a jakie konkretne zalety mam mieć Endeavour OS. Twórcy jednak mają pełne prawo jeszcze tego dokładnie nie określać – wszak dystrybucja ta powstała zaledwie kilka tygodni temu, a już za kilkanaście dni ma mieć swoją premierę.

Warto przeczytać: Enso OS to piękny, a zarazem niezwykle lekki i szybki Linux

Ja osobiście nie zdecyduje się na korzystanie z tego systemu, bowiem po prostu nie mam do niego zaufania. Jednak czas pokaże, czy Endeavour OS jest warty zainteresowania.

Jak oceniacie Endeavour OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!