Essential patentuje aparat ukryty pod wyświetlaczem. Czy tak będzie wyglądać przyszłość smartfonów?

essential patent aparat pod ekranem

Informacje o aparatach w smartfonach ukrytych pod wyświetlaczem pojawiają się w sieci od jakiegoś czasu. Mam wrażenie, że rok 2020 może przynieść nam prawdziwy przełom na rynku mobilnym w tej kwestii. Teraz tego typu rozwiązanie opatentowała firma Essential.

Essential chce być o krok przed konkurencją

Trend bezramkowców trwa w najlepsze. Tak naprawdę producenci próbują zrobić wszystko, aby w jakikolwiek sposób wyróżnić się z tłumu. Widzieliśmy już notche, dziury w wyświetlaczach, slidery czy wysuwane moduły aparatów przednich. Co powiecie na oczka ukryte pod wyświetlaczem i widoczne jedynie wtedy, kiedy chcemy wykonać zdjęcie typu selfie? Tego typu patenty już jakiś czas temu zgłosiło OPPO czy Xiaomi, a teraz przyszedł czas na firmę Essential.

essential ph-2
Essential Phone 2

Amerykański producent smartfonów zgłosił ten patent już jakiś czas temu, ale dopiero 17 października wniosek został zaakceptowany. W górnej części wyświetlacza mamy znaleźć symetrycznie umiejscowiony aparat przedni, który będzie całkowicie niewidoczny przy zwykłym korzystaniu z urządzenia. W momencie, gdy będziemy chcieli wykonać zdjęcie przy użyciu przedniego oczka górna belka stanie się przeźroczysta i odsłoni nam aparat do zdjęć typu selfie. Ciężko powiedzieć jak rozwiązanie to będzie wykonane, ale miejmy nadzieję, że będzie to coś zupełnie nowego na rynku mobilnym.

essential patent aparat pod ekranem

Zobacz także: Essential pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem, które wygląda.. niestandardowo
 

Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że od patentu do premiery gotowego smartfona może minąć trochę czasu. Jeśli Essential zdecyduje się na pracę nad tego typu urządzeniem to najpierw będzie musiało ono przejść szereg testów, a dopiero później trafi do regularnej sprzedaży. Niemniej jednak rok 2020 powinien przynieść nam pierwsze sprzęty, które będą posiadać właśnie aparat ukryty pod taflą szkła pokrywającą wyświetlacz. Tym samym w końcu otrzymamy coś zupełnie nowego i dla wielu użytkowników niesamowicie wygodnego. Przyznam szczerze, że z niecierpliwością czekam na moment, kiedy pierwsze tego typu smartfony trafią na rynek mobilny!

Co myślicie o patencie firmy Essential? Czy waszym zdaniem ukrycie aparatu pod wyświetlaczem ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!