Był dodatek, nie ma dodatku. Euro Truck Simulator 2 wycofuje z półek rozszerzenie obejmujące trasy w Rosji

Był dodatek, nie ma dodatku. Euro Truck Simulator 2 wycofuje z półek rozszerzenie obejmujące trasy w Rosji

Wojna w Ukrainie wciąż bardzo mocno wpływa na światową gospodarkę, w tym na branżę gier. Tym razem padło na Euro Truck Simulator 2, który postanowił wycofać dodatek zawierający trasy na terenie Rosji.

Decyzja w ostatniej chwili

W pierwszych tygodniach wojny mogliśmy co chwilę usłyszeć o wydawcach, którzy rezygnowali ze sprzedaży swoich gier na terenie Rosji i było to w pełni zrozumiałe. Sankcje nałożone na ten kraj zataczają coraz szersze kręgi i tak jest też w przypadku Euro Truck Simulator 2. Niezwykle popularny tytuł, który zebrał bardzo pozytywne recenzje, może poszczycić się nie tylko oddanym gronem fanów, ale także licznymi dodatkami. W zdecydowanej większości dotyczą one nowych tras dla wirtualnych kierowców i tak było też w przypadku rozszerzenia mającego zawierać drogi rosyjskie. Wydawca podjął niełatwą decyzję o wycofaniu się z tych planów, problem tylko w tym, że nowe rozszerzenie miało trafić na półki lada moment.

Był dodatek, nie ma dodatku. Euro Truck Simulator 2 wycofuje z półek rozszerzenie obejmujące trasy w Rosji
Źródło: SCS Software

Wbrew ideom

DLC „Heart of Russia” był już na ukończeniu, o czym informował wydawca, ale cały proces został wstrzymany w dniu ataku Rosji na Ukrainę. Przez cały ten czas, aż do dziś nikt nie wiedział, jaki los spotka rozszerzenie, ale chyba wszyscy spodziewali się decyzji ogłoszonej w dniu dzisiejszym. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że wydawcy SCS Software i całemu zespołowi zawsze było nie po drodze z polityką, ale nie mogą zareagować w obecnej sytuacji. Ideą Euro Truck Simulator było pokojowe odwiedzanie najciekawszych zakątków naszego świata, dlatego ogrom cierpienia powstały po ataku Rosji zadecydowała o rezygnacji z projektu. Na sam koniec zaznaczono, że być może kiedyś, w przyszłości świat zmieni się na tyle, aby DLC mogło być w końcu wypuszczone. Pełne oświadczenie możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!