EuroLinux 8.5 wydany! Twórcy już pracują nad wersją 9

eurolinux
(fot. EuroLinux)

Systemy typu Linux bardzo dobrze sprawdzają się w środowisku biznesowym i to właśnie tam robią one karierę – nawet w kontekście komputerów PC. Jedną z propozycji dla firm jest EuroLinux, który właśnie został wydany w wersji 8.5.

EuroLinux to dystrybucja Linuxa tworzona w Polsce i jej targetem jest właśnie użytkownik firmowy. To, co ją wyróżnia to fakt, że jest ona w 100% zgodna z popularnych systemem CentOS. Dodatkowo od niedawna jest też wydawana w wersji darmowej Community, która szybko zyskuje na popularności. To też sprawia, że korzystać z niej może także użytkownik domowy.

EuroLinux ma ogromną szansę na wybicie się za sprawą nie tylko wydania wersji darmowej, ale też zgodności z, RHEL, Fedora Linux oraz CentOS. Jeśli dobrze pamiętacie, to ten ostatni system ma stracić swoją aktualną definicję jako niezwykle stabilny i dobry OS właśnie idealny do rozwiązań biznesowych. Użytkownicy zmuszeni są szukać nowego rozwiązania i właśnie tutaj na scenę wchodzi EuroLinux.

eurolinux

EuroLinux zaktualizowany do wersji 8.5

EuroLinux 8.5 wyróżnia się tym, że jest pierwszym wydaniem, które od początku zawiera repozytoria High Availability i Resilient Storage. To zwiększa możliwości systemu, ale też ułatwiają migrację.

Dodatkowo twórcy udostępnili skrypty migracyjne, którą pozwalają na szybkie przejście na nową edycję EuroLinuxa i to doszczętnie wyczyszczając pozostałości po poprzednim systemie. Dzięki temu użytkownicy mogą w miarę bezboleśnie przejść na ten system.

eurolinux

Producenci udostępnili też pierwsze informacje na temat EuroLinux 9. Jak się domyślacie, również i ta edycja ma być oparta o kod źródłowy Red Hat Enterprise Linux, a celem twórców jest uzyskanie zgodności binarnej na poziomie 1:1. Powyżej możecie podejrzeć mapę zaplanowanego rozwoju systemu.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!