Linux ExTiX pozwoli Ci uruchomić aplikacje z Androida

Linux Logo

ExTiX to dosyć specyficzna dystrybucja Linuxa. Dlaczego? Cóż, może zacznę od tego, że system ten pozwala na uruchamianie aplikacji z Androida.

ExTiX 20.9 z aplikacjami z Androida

ExTiX to dystrybucja Linxua bazująca na Ubuntu, którą ma dosyć ciekawą nazwę rozszerzoną – “The Ultimate Linux System”. System ten pochodzi ze Szwecji i jest dostępny w wersjach ze środowiskami graficznymi Budgie, Deepin oraz KDE. Niestety, ale wśród społeczności DistroWatch OS ten nie cieszy się zbyt wysoką oceną. Jak wiemy, dystrybucji jest tysiące i tylko niektóre z nich zasługują na specjalne traktowanie. Co więc szczególnego jest w ExTiX? Cóż, najnowsza wersja systemu oznaczona 20.9 wprowadza coś bardzo ciekawego – obsługę aplikacji z Androida. W świecie Linuxa nie jest to niczym nowym, jednak jak dotąd deweloperzy nie implementowali tego w swoim systemach.

Warto przeczytać: Linux i GeForce Now? Jak najbardziej! [PORADNIK]

Obsługa aplikacji z Androida jest możliwa dzięki Anbox (Android in a Box), czyli specjalnej warstwie tłumaczącej, która obsługuje nawet taki element jak Sklep Google Play. ExTiX 20.9 właśnie na dzień dobry wita użytkownika zainstalowanym narzędziem Anbox, a w nim sklepami z aplikacjami takimi jak F-Droid oraz Aptoide.

Linux ExTiX pozwoli Ci uruchomić aplikacje z Androida

Tak jak napisałem wcześniej, implementacja Anbox do dystrybucji Linuxa jest dosyć niecodzienna i może przyciągnąć uwagę wielu potencjalnych użytkowników. Muszę jednak dodać, że Anbox można zainstalować na dowolnej dystrybucji Linuxa i korzystanie z tego narzędzia jest dosyć proste. Sam kilka lat temu testowałem tę platformę i byłem całkiem zadowolony.

Do czego przydałyby Wam się aplikacje mobilne na komputerze? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!