Linux i GeForce Now? Jak najbardziej! [PORADNIK]

Linux i GeForce Now? Jak najbardziej! [PORADNIK]

GeForce Now to usługa pozwalająca grać w ulubione gry bez instalacji ich na swoim komputerze. Tak, dzięki streamingowi możemy uruchomić nawet najbardziej wymagające tytuły na przeciętnych laptopach sprzed kilku lat. Niestety, do tego pory użytkownicy Linuxa musieli obejść się ze smakiem, ale teraz właśnie się to zmieniło!

Kilka dni temu Chrome OS został wyposażony w potężne narzędzie – GeForce Now. Obsługa tej platformy zmieniła Chromebooki w potężne maszynki do grania w ulubione gry. Muszę zaznaczyć, że usługa ta włącza się wewnątrz przeglądarki Google Chrome. Fakt ten można wykorzystać na Linuxie!

Więcej dowiesz się z: Czy na Chromebooku można grać? Jeszcze jak!

GeForce Now na Linux: Jak włączyć?

Od razu zaznaczam, że wcale nie musimy korzystać z Google Chrome! Tak, możemy korzystam z innej przeglądarki bazującej na Chromium – w moim przypadku będzie to Brave Browser.

Pierwszym krokiem będzie zainstalowanie wtyczki User Agent Switcher, którą znajdziecie >>pod tym linkiem<<. Następnie klikamy na nią prawym przyciskiem i wybieramy Opcje. Pokaże się nam okno, które pozwala nam na dodanie własnego agenta. W New User-agent name wpisujemy ChromeOS, w New User-Agent String wpisujemy Mozilla/5.0 (X11; CrOS x86_64 13099.85.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/84.0.4147.110 Safari/537.36, a w Indicator FlagCOS. Resztę rzeczy zostawiamy domyślnie. Finalnie powinniśmy dostać coś takiego:

Linux i GeForce Now? Jak najbardziej! [PORADNIK]

I to tyle. Wystarczy, że klikniemy na ikonkę dodatku, najedziemy na Chrome i wybierzemy ChromeOS. W tym momencie możemy przejść na stronę www.play.geforcenow.com, zalogować się w usłudze i grać w swoje ulubione gry! Ja uruchomiłem World of Tanks i nie miałem żadnych problemów – wszystko zadziałało poprawnie.

Linux i GeForce Now? Jak najbardziej! [PORADNIK]

Korzystacie z GeForce Now? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!