Facebook Gaming debiutuje na iOS, ale gdzie tu sens…

Facebook Gaming

Aplikacja Facebook Gaming zadebiutowała na urządzenia mobilne od Apple. Fani gier mogliby pomyśleć, że to świetna wiadomość, ale prawda jest taka, że użytkownicy iOS nie otrzymają tego, na co mogliby liczyć!

Facebook Gaming bez gier

Tak, to wcale nie jest żart, ale zacznijmy od początku. Facebook Gaming to aplikacja, z której mamy szybki dostęp do gier z Facebooka oraz możemy oglądać naszych ulubionych streamerów. Tak przynajmniej jest na Androidzie, a jak wygląda to na sprzętach Apple? Niestety, aplikacja ta została tam okrojona, a to wszystko przez samo Apple. Dokładniej chodzi tu o zasady App Store. Facebook musiał usunąć gry z tej aplikacji, by wszystko było zgodne z polityką giganta z Cupertino. Na ten temat wypowiedział się CEO Facebooka, Cheryl Sandberg.

Niestety, musieliśmy całkowicie usunąć funkcje grania, aby uzyskać zgodę Apple na samodzielną aplikację Facebook Gaming – co oznacza, że użytkownicy iOS mają gorsze wrażenia z użytkowania aplikacji, niż użytkownicy Androida

Facebook Gaming

Zobacz także: Apple odświeża swoje komputery

Wygląda na to, że użytkownicy iOS, którzy lubią zabić wolny czas przy gierkach musza obejść się smakiem. Nie chodzi tylko o tę aplikację, ale także o takie usługi jak NVIDIA GeForce Now także nie jest dostępna na urządzenia pracujące pod kontrolą tego systemu, podobnie xCloud. Wszystko wskazuje na to, że Android wydaje się być lepszym rozwiązaniem dla graczy. Ciekawi mnie to, czy Apple postanowi zmienić swoja politykę w związku z tym, czy pozostanie jednak twardo przy swoim. Moim zdaniem, powinni lekko nagiąć swoje zasady, by pewne grono użytkowników nie było pominięte. Czasem można zrobić wyjątki, prawda?

Uważacie, że Apple powinno zmienić lekko swoją politykę? A może powinni
być nieugięci, nawet w takich przypadkach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!