Facebook Messenger jako narzędzie do wysyłania wiadomości na Instagramie? Już niedługo stanie się to rzeczywistością

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

To, że twórcy Facebooka chcą połączyć swoje aplikacje pozwalające na komunikację z innymi użytkownika wiadomo od dawna. Teraz jednak amerykański gigant postanowił wprowadzić pierwszą nowość, która w oczywisty sposób sugeruje nam, że proces ten już się rozpoczął!

Jeszcze Instagram czy już Messenger?

Dziś część użytkowników ze Stanów Zjednoczonych mogło zdziwić się po uruchomieniu aplikacji Instagram. Na ekranie wyświetlił się bowiem komunikat mówiący, że przebudowane zostaną wiadomości wysyłane do innych użytkowników poprzez ten komunikator. Oprócz zmian kolorystycznych, możliwości reagowania na wiadomości przy pomocy emoji czy funkcji odpowiadania na konkretne wiadomości przy pomocy przesunięcia palcem w bok (znanej doskonale z Massengera) wprowadzona została także łączność z użytkownikami Facebooka, którzy nie mają konta na Instagramie.

Facebook Messenger jako narzędzie do wysyłania wiadomości na Instagramie? Już niedługo stanie się to rzeczywistością

Osoby, które zaakceptowały zmiany i uruchomiły raz jeszcze aplikację mogły zobaczyć niewielką, ale jak istotną zmianę w samym interfejsie Instagrama. Zamiast strzałeczki w prawym górnym rogu, po naciśnięciu której przenosiliśmy się do tak zwanych DMów, możemy dostrzec logo Messengera. Niestety, ale na tę chwilę rozwiązanie to nie działa, ale już niedługo zapewne sytuacja się zmieni. Jak będzie wyglądało to w rzeczywistości? Najprawdopodobniej po naciśnięciu ikony Messengera w Instagramie zostaniemy przeniesieni właśnie do Messengera i tam będziemy w stanie wysyłać oraz odbierać zarówno wiadomości wysyłane przez użytkowników Facebooka jak i Instagrama.

Facebook Messenger jako narzędzie do wysyłania wiadomości na Instagramie? Już niedługo stanie się to rzeczywistością

Zobacz także: Facebook tworzy Messenger Rooms. Tworzenie wideokonferencji ze znajomymi może być jeszcze prostsze!

Bez wątpienia na początku wprowadzi to pewnego rodzaju chaos, ale myślę, że dość szybko się do tego przyzwyczaimy. Warto także pamiętać o tym, że Facebook jest także właścicielem WhatsApp. I bardzo możliwe, że amerykański gigant w bliżej nieokreślonej przyszłości pokusi się także o integrację tego komunikatora z Messengerem. I otrzymamy trzy aplikacje zamknięte tak naprawdę w jednej. Kiedy to nastąpi? Myślę, że szybciej niż mogliśmy się tego spodziewać.

Co myślicie o nowym pomyśle Facebooka? Czy waszym zdaniem rozwiązanie to ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!