Facebook tworzy Messenger Rooms. Tworzenie wideokonferencji ze znajomymi może być jeszcze prostsze!

Facebook tworzy Messenger Rooms. Tworzenie wideokonferencji ze znajomymi może być jeszcze prostsze!

Czas epidemii koronawirusa sprawił, że wyjątkowo popularne stały się aplikacje, które umożliwiają nam prowadzenie wideokonferencji czy nawet zwykłych wideorozmów z rodziną czy znajomymi. Do grona Zooma, Teamsa czy Skypa dołącza teraz Messenger z usługą Rooms!

Messenger Rooms może cieszyć się gigantyczną popularnością

Przede wszystkim zaletą Messenger Rooms może być to, że nie musimy zakładać jakichkolwiek dodatkowych kont oraz pobierać niechcianych aplikacji. Wszystko zintegrowane jest z naszym kontem w serwisie Facebook, a same rozmowy odbywają się przez znanego Messengera. Jak to działa? Wystarczy utworzyć specjalne spotkanie, a następnie wysłać znajomym lub współpracownikom link pozwalający na dołączenie do rozmowy. W jednej chwili w rozmowie może brać udział 50 osób i będzie ona aktywna tak długo, aż nie opuści jej osoba, która stworzyła tę wideokonferencję.

Facebook tworzy Messenger Rooms. Tworzenie wideokonferencji ze znajomymi może być jeszcze prostsze!

Oczywiście, jak przystało na Messengera, nie zabrakło ogromu filtrów, których może używać każdy z uczestników rozmowy. Dodatkowo w Messenger Rooms będziemy mogli skorzystać także z różnych obrazów mogących stać się naszym tłem. Jednocześnie osoba będąca założycielem wideokonferencji ma nad nią pełną kontrolę. Może ona wybrać osoby, które będą mogły do niej dołączyć czy nawet usunąć jednego wybranych uczestników po tym, jak ci już dołączą.

Zobacz także: Jak wykorzystać smartfon jako kamerkę do aplikacji Zoom?

Wprawdzie Messenger Rooms już jest gotowe, ale nadal nie działa we wszystkich krajach. Facebook deklaruje, że na wdrożenie tej usługi potrzebuje jeszcze kilku tygodni. Po tym czasie każdy z nas, posiadający oczywiście konto, będzie mógł organizować lub uczestniczyć w wideokonferencjach. Całość jest całkowicie darmowa i wydaje się naprawdę prosta i użyteczna. I mam wrażenie, że Messenger Rooms może być naprawdę mocną konkurencją dla popularnego Zooma, Teamsa czy Skype’a. Czy nowość Facebooka stanie się numerem jeden? Tego zapewne dowiemy się dopiero za jakiś czas. Pozostaje nam czekać na wdrożenie tego rozwiązania także w naszym kraju!

Co myślicie o Messenger Rooms? A może korzystacie z innych programów do prowadzenia wideokonferencji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!