Facebook Messenger na iOS ma nowy sposób blokowania aplikacji

messenger
Messenger logo

O ile nie jestem fanem komunikatora jakim jest Facebook Messenger, o tyle wprowadzenie nowego sposobu blokowania aplikacji uważam za spory plus. Chodzi tutaj o współpracę Messengera z systemami Face ID oraz Touch ID stworzonymi przez Apple.

Facebook Messenger z funkcją App Lock

Prawie każdy smartfon da się obecnie zablokować i odblokować danymi biometrycznymi. Działa to jednak na cały system, a nie konkretne aplikacje z osobna, chyba że producent zaimplementuje własne rozwiązania w nakładce systemowej. Spotkać można też takie zabezpieczenia w aplikacjach bankowych. Nie jest jednak powiedziane, że w Messengerze nie mamy równie ważnych informacji, jak nasze pieniądze. Nierzadko zdarza się, że pożyczamy komuś telefon, aby coś pokazać. Jeśli nie mamy pewności, czy ktoś korzystając z naszego iPhone’a nie postanowi zajrzeć do prywatnych rozmów na Messengera, to od teraz można tę aplikację zabezpieczyć. Komunikator pozwala ochronić wiadomości z wykorzystaniem biometrycznego zabezpieczenia wbudowanego w iPhone’a lub iPada, a funkcja ta nazywa się App Lock.

app lock

W celu skorzystania z nowej funkcji musimy wejść do ustawień Messengera, wybrać sekcję Prywatność, a następnie włączyć funkcję Blokada aplikacji. Do wyboru jest też czas, od natychmiastowego blokowania, przez minutę, 15 minut do godziny po wyjściu z komunikatora.

Opcja ta na Androidzie ma pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Ponadto Facebook zapowiada kolejne nowości i większa kontrolę nad tym kto będzie mógł wysłać nam bezpośrednio wiadomość, a więc większa ochrona przed niechcianymi konwersacjami, które trafiają do folderu Inne.

Co sądzicie o App Lock? Korzystacie już z tego rozwiązania?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!