Facebook miał być zupełnie darmowy, ale nie będzie. Poznajcie Meta Verified

facebook

Mark Zuckerberg poinformował, że na Facebooku i Instagramie pojawi się opcja płatnej weryfikacji, która da wiele możliwości użytkownikom.

Podejrzanie podobne funkcje

Od samego początku swojego istnienia Facebook zapewniał, że rejestracja na ich platformie była, jest i będzie bezpłatna. Słowa starają się dotrzymać, ale nie oznacza to, że nie można tego w jakiś sposób obejść. Swoją drogą slogan ten już dawno zniknął ze strony Facebooka. Dokładnie takie ma być konto zweryfikowane, które do złudzenia przypominać będzie to, co znamy z Twittera, czyli funkcje Twitter Blue. Użytkownicy, którzy zdecydują się na Meta Verified otrzymają dostęp do wielu usług premium, jednak nie będzie to takie tanie, jak w przypadku Twittera. Czy warto rozważyć propozycję Zuckerberga?

Subskrypcja

Po pierwsze, osoby, które wykupią Facebook Verified będą mogły liczyć na potwierdzenie odpowiednim dokumentem autentyczności swojego konta. Po drugie, specjalnie dla nich będą dostępni konsultanci z działu pomocy technicznej, a po trzecie, obok ich nazwiska pojawi się znajomy niebieski znacznik. Po czwarte Meta zapewnia, że konto z weryfikacją będzie o wiele trudniej przejąć hakerom. Ile ma kosztować nas taka przyjemność? Jeśli posiadacie telefon z Androidem, wówczas wyniesie Was to 53 zł. Użytkownicy urządzeń działających na iOS, będą musieli zapłacić 67 zł. Kwota jest niestety rozliczana jako subskrypcja miesięczna, a nie jednorazowy wydatek.  Testy nowej usługi rozpoczną się niebawem w Australii i Nowej Zelandii.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!