“Facebook Pay” – tajemnicza opcja w ustawieniach Facebooka

facebook

Rynek płatności mobilnych aktualnie jest dosyć… ujednolicony. Właściciele smartfonów z Androidem korzystają z Google Pay, natomiast użytkownicy smartfonów z iOS – Apple Pay. W tym towarzystwie obecny jest jeszcze polski rodzynek – Blik. Jak się jednak okazuje, Facebook pracuje nad nowym standardem płatności nazywającym się Facebook Pay.

Facebook już od jakiegoś czasu zapowiada wejście na rynek płatności. Przede wszystkim chodzi o możliwość przelewania pieniędzy swoim znajomym wewnątrz komunikatora Messenger. Podobną funkcję dostać ma WhatsApp i jej zasada działania będzie podobna do polskiego Blika.

Warto przeczytać: Allegro Pay wydaje się naprawdę ciekawą metodą płatności

Facebook Pay

W ustawieniach Facebooka możemy zauważyć nową opcję pozwalającą na przypisanie karty płatniczej do konta. Mało tego, to faktycznie działa. Niestety, po dodaniu karty nie możemy tego w jakikolwiek sposób wykorzystać. Z tego co nam wiadomo, Facebook Pay ma służyć do płacenia za produkty kupione w Facebook Marketplace. Przyznam szczerze, że bardzo podoba mi się taki rozwój, bowiem powinno to nieco zabezpieczyć kupującego przed możliwym oszustwem.

facebook pay
Facebook Pay w ustawieniach Facebooka

Tak jak napisałem wyżej, z Facebook Pay jeszcze nie można korzystać i to z prostego powodu. Otóż usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce – podobnie jak w wielu innych krajach. Póki co z funkcją zaznajomić się mogą tylko i wyłącznie obywatele USA. Czy Facebook Pay zostanie wprowadzone do Polski? Prawdopodobnie tak, jednak nie wiemy kiedy to się stanie. Dobrze, że kolejny gigant pracuje nad własnym standardem płatności, bowiem to nad daje większą różnorodność i konkurencję na rynku.

Korzystacie z płatności mobilnych? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!