Facebook pokazuje jeszcze bardziej, ze Messenger łączy się z Instagramem

Messenger nowe logo
Messenger

Od jakiegoś czasu Facebook chwali się, że ich komunikator, Messenger, łączy się z Instagramem. Chodzi tutaj głównie o rozmowy pomiędzy użytkownikami. Teraz zobaczymy kolejne efekty tej zmiany – logo Messengera otrzymuje nowy, odświeżony wygląd.

Kolejny krok w celu integracji tych dwóch aplikacji

Od niedawna pierwsi użytkownicy mogą korzystać z nowości, jaką wprowadził Facebook. Zintegrowali oni w pewnym stopniu Messengera z Instagramem, tzn. Instagram Direct otrzymuje dużo funkcji z Messengera, a do tego znajdziemy tam ludzi korzystających z Messegnera, które nie mają konta na Insta. Działa to również w drugą stronę – w Messengerze znajdziemy tych, co mają konto tylko na Instagramie.

Messenger Instagram

Facebook postanowił pokazać jeszcze bardziej, że te ich dwie usługi się łączą. Messenger otrzymuje m. in. nowe logo. Zachowano tradycyjny kształt oraz charakterystyczny piorunek. Zmieniono natomiast kolor samej ikonki – w prawej górnej części widzimy gradientowy akcent. Kolor niebieski przechodzi w różowy, który znamy z ikonki Instagrama. Poniżej przedstawiam Wam, jak to wygląda. Jeśli to czytasz, bardzo dziękuję ci Paweł za podesłanie tego screena.

Messenger nowe logo

Zobacz również: Chcesz stary wygląd Facebooka? Mamy na to sposób!

Doszły także nowe motywy: Tie-dye, Duma oraz Miłośc. Na ten temat wypowiedział się wiceprezes Messengera, Stan Chudnovsky. Parafrazując jego wypowiedź, wprowadzone nowości mają sens, ponieważ 10 milionów użytkowników dziennie dostosowuje wygląd swoich konwersacji. W ten sposób dają im większe możliwości.

Messenger zmiany wyglądu

Niedługo również zostaną wprowadzone kolejne zmiany, chociażby dodane zostaną nowe efekty AR. Same zmiany wprowadzane sa po stronie serwera. Właśnie z tego powodu wyżej zamieściłem screen od mojego znajomego, ponieważ ja sam jeszcze tej zmiany u siebie nie mam. Każdy jednak stopniowo to dostanie, wystarczy cierpliwie czekać na swoja kolej. Jestem bardzo ciekaw tego, jak będzie wyglądała dalsza integracja Messengera z Instagramem. Czy kiedyś obie aplikacje złączą się w jedność? Nie do końca jestem w stanie sobie wyobrazić to, jak mogłoby to wyglądać, a Wy?

Jak Wam się podobają te zmiany? Macie je już u siebie czy jeszcze czekacie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!